Новини

Головна » Статті » Події

ГОЛОД 33-ГО – БІЛЬ ДУШІ І ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ

Голодомор, небачене страхіття,

Що холод навіває крізь роки,

Що серце кригою до сліз стискає.

Й скорботу розливає навкруги.

Голодомор.  Всього лиш тільки слово,

Але волосся  піднімається з  чола.

І постаті голодних й очманілих

Неначе йдуть до нас із небуття.

Забути ті часи не маєм права

Й жахливі тридцять третього жнива

Хай будуть докором насильству й зраді,

Допоки наша нація жива.

 Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 років. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знав, скільки безневинних людей зійшло у могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів. Невідома кількість жертв є найбільшою трагедією.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, святинею берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб те страшне минуле ніколи не повторилось.

Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді про великий голод . Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була.

Працівниками  бібліотеки - філії села Вовчківці  була організована і проведена година пам'яті і скорботи  "Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця", де звучали вірші про Голодомор у виконанні читців та користувачів книгозбірні.

Сьогодні ми з болем згадуємо ті страшні роки і наш святий обов'язок помолитися та схилити голови перед пам'яттю усіх невинно загиблих  від великого злочину.

У приміщенні бібліотеки для шановних користувачів  експонується книжкова виставка пам’яті "Пам’ять крізь призму болю". На виставці представлені документи,  та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль.

Хай же пам'ять про всіх невинно убієнних згуртується, живим дасть силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. Наприкінці заходу присутні вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто став жертвами небаченого в історії людства зла.

  Хай буде у них світла дорога Пам'яті.

 

 
 
 
Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (24.11.2016)
Переглядів: 168 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість