Новини

Головна » Статті » Події

«ВІДЛУННЯ ГОЛОДОМОРУ»

На цвинтарі  голодомору

Стою дивлюсь наперехрест…

Калина тягнеться угору,

Один на всіх-пекучий хрест…

А скільки тут людей зарито

У тридцять третьому було?

Мовчить душа несамовито,

Зітхає болісно село…

Голодомор 1932 – 1933 років – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, про яку десятиліттями всі замовчували. Архівні джерела (опубліковані і ті, що зберігаються в архівах України і архівах деяких європейських країн) мають незаперечні докази штучного походження голоду в Україні. Основними причинами голоду були: суцільна колективізація селянських господарств, анти людяна і фіскальна політика пограбування чи розкуркулювання українських селян, тотальні хлібозаготівлі за принципом продрозкладки із використанням репресивних засобів, свідоме та тривале позбавлення селян продовольчих засобів для існування, масові репресії проти дорослого чоловічого населення українського села.

Мораль, традиції, талант народу, його віра і надії – все це було відкинуто новою реальністю як непотріб, пережиток. Страшне попелище лежало там, де ще недавно цвів сад духовного життя українського народу.

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Учора - це наша історія . Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Наше громадське завдання - скликати живих до тих сіл і хуторів, до тих криниць і спільних ям, куди скидали сотнями виснаженні тіла наших з вами бабусь і дідусів, матерів і батьків, братів і сестер. І понакидали їх понад сім мільйонів… Голодомор 1932-1933років: мільйони жертв за 500 днів. Пік голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, 1000-щогодини, майже 25 тисяч - щодня…

Багато стерлося з пам’яті про ті страшні часи; більшість документів про голодомор не потрапили в архіви, а ті що потрапили, не всі збереглися. Мільйони людей, які загинули у 33-му році голодною смертю не могли безслідно розчинитися у часі. Про них пам'ятають ті, хто вижив, їх діти та онуки. «Відлуння Голодомору» - під такою назвою діє виставка - хроніка в бібліотеці – філії с. Келихів для користувачів, присвячена Дню пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років і політичних репресій. Книги, які представлені на виставці, мають трагічний зміст і засвідчують про нечуваний досі в світі геноцид проти української нації. Мета виставки: інформувати читачів про книги, брошури, які висвітлюють найжорстокішу трагедію українства – Голодомор 1932 – 1933 років.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (25.11.2016)
Переглядів: 141 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість