Новини

Головна » Статті » Події

«ПРАВДА ПРО ТІ РОКИ»

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого. Ця сторінка сприймається суспільством передусім на емоційному рівні. Але в той же час Голодомор – це історичне явище, яке відбувалося у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб.

Страхітливий злочин ніколи і нічим не стерти з пам’яті. Тільки протягом 1932-1933 рр. загинула п’ята частина населення України. За різними оцінками штучний голод забрав від 7 до 10 мільйонів життів.

Пройдуть роки, минуть десятиліття і століття, а трагедія 1933 р. все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.

Але й нині живе у пам’яті народу образа тим, хто збиткувався над його долею і життям. Ще й досі у сни селян приходять ті похмурі тіні, ще й досі кровоточать, роз’ятрені серця, болить душа, що звідала горя до краю.

В краєзнавчому відділі Снятинської ЦРБ оформлена виставка-спомин «Правда про ті роки», які на завжди залишаться у серцях нашої пам’яті. На виставці друковані книжкові та періодичні видання. Дана література висвітлює тематику голодомору 1932-1933 рр. в Україні.  

Нехай кожен із нас торкнеться пам’яттю священного вогню – частинки вічного. А світло оцих свічок хай буде нашою даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті.

У ці дні, коли по всій Україні відбуваються численні заходи-реквієми, відчинімо свої душі й серця для пам’яті про ті страшні роки, зробімо все для того, щоб ніколи за будь-яких обставин подібна трагедія більше не спіткала Україну.

На колінах стою перед вами,

Сповідаю жалобу сумну.

Україно! Страднице-мамо!

Хто загоїть цю рану твою?

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (25.11.2016)
Переглядів: 176 | Рейтинг: 4.5/4
Вітаю Вас Гість