Новини

Головна » Статті » Події

ВЕЧІР-РЕКВІЄМ «ЧОРНЕ КРИЛО ГОЛОДОМОРУ»

Страшне число у нелюдській напрузі

Пропалює світи до глибини.

У тридцять три розіп’яли Ісуса,

У тридцять третім на земному прузі

Розіп’яли мільйони без вини.

В пам'ять про всіх замордованих голодом, про незчисленні жертви нелюдського режиму – комуністичного терору, 24 листопада в Снятинській центральній районній бібліотеці для дітей пройшов вечір-реквієм «Чорне крило Голодомору». Щорічно працівники Снятинської ЦДБ долучаються до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті», що проходить по всіх містах і селах нашої країни.

Голодомор – це одна з найтрагічніших сторінок нашої історії, це пекло, навмисно створене в Україні на початку 30-х років ХХ століття. Про це повинні пам’ятати всі покоління. Тому для старшокласників Снятинської ЗОШ ім. В. Стефаника бібліотекарі підготували короткий історичний екскурс   першої половини ХХ століття, розкрили передумови виникнення та причини голодоморів, навели статистичні дані про загиблих. Мовою цифр, фотодокументів, спогадів очевидців було доведено навмисне винищення українського народу.

Хвилиною мовчання всі вшанували пам'ять померлих.

Про часи голодного лихоліття розповіла вчитель історії Надія Ярославівна Палашовська. Її виступ доповнила мультимедійна презентація про Меморіальний комплекс «Національний Меморіал пам’яті», який є музеєм під відкритим небом.

Тему голодомору працівники бібліотеки широко висвітлили як в науковій, так і  в художній літературі, а  також у багатьох творах мистецтва.  

Для присутніх були представлені романи Уласа Самчука «Марія» та Василя Барки «Жовтий Князь»,  які вивчаються за шкільною програмою з української літератури, проведений огляд  тематичної виставки «Німа печаль України», продемонстрована слайд-презентація «Книги про Голодомор»

Спогади очевидців трагедії та поетичні твори звучали проникливо і зворушливо.  Молитвою стали слова із пісні «Свіча» «… Вічна їм пам'ять».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (25.11.2016)
Переглядів: 92 | Рейтинг: 5.0/8
Вітаю Вас Гість