Новини

Головна » Статті » Події

«УКРАЇНА ПАМ’ЯТАЄ, СВІТ ВИЗНАЄ»

Хай світло від свічки у небо летить

Хоча б одну душу зігріє в цю мить

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

    Третього тижня листопада кожного року в нашій країні поминають жертв Голодомору 1932-1933 рр. 26 листопада в день пам’яті кожен свідомий українець запалює на підвіконні свічку пам’яті, щоб її бачили зорі – душі померлих.

   Ніколи осторонь не стоїть бібліотека – філія для дорослих с. Стецева у святкуванні історичних та пам’ятних дат нашої держави Бібліотекар завітала до місцевої школи з бібліотечною виставкою «Біль і тривоги України», яку розмістила у актовому залі і провела огляд літератури та урок історичної пам’яті «Україна пам’ятає, світ визнає», де пригадала про жахливі події 1932-33 років. Досі не віриться, що в Україні – житниці всієї тодішньої радянської імперії раптово зник хліб і люди залишилися без зернини.

   Зерно, зернина, зернятко… Щоразу воно схиляє до роздумів, бо хліб - це життя. Ще в глибинах віків, так уже склалося в Україні, що хліб у хаті – це достаток, добробут, відрада і впевненість у завтрашньому дні. Споконвіку кожна українська сім’я старанно працювала на власній, землі, навіть тоді , коли її було небагато. Земля була основою життя селянської сім’ї. Виховуючи дітей, батьки прищеплювали любов до найсвятішого - до землі.

       Осінь 1932 року не віщувала великої біди. Врожай був не гірший ніж у попередні роки. Здали селяни державі продподаток, але раптом оголосили другий, а потім і третій. Почали їздити по селах спеціальні продзагони і забирати все до нитки…до зернинки…

   Як можна забути, коли без стихії, без засухи, без війни в самому центрі цивілізованої Європи - Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?

    Ні не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 людей за 1 хвилину, 25 тис. щодня. За 10 місяців Україна втратила майже четвертину свого населення.

    Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933-му році. Ми ж з вами повинні запалити свічку для світлої пам’яті і, щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (28.11.2016)
Переглядів: 153 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість