Новини

Головна » Статті » Події

«УКРАЇНСЬКЕ ДИВО В ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ВАСИЛЯ ПИЛИП’ЮКА»

Пилип'юк Василь Васильович народився 10.01.1950 р.; с.Новоселиця Снятинського району Івано-Франківської області – визначний фотомайстер, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», знаний у світі Майстер світлини, визнаний світовою спільнотою творець художніх фотографій, значна частина яких вже ввійшла до кращих надбань культурологічної спадщини. Його творчість і суспільно корисна діяльність стали вагомим внеском у розвиток та відродження української культури. Василь Пилип'юк пройшов шлях від фотокореспондента районної газети до відомого українського фотохудожника. . Його творчість і суспільно корисна діяльність стали вагомим внеском у розвиток та відродження української культури. Василь Пилип'юк пройшов шлях від фотокореспондента районної газети до відомого українського фотохудожника. 1973 року закінчив факультет журналістики Львівського Національного університету імені Івана Франка. Працював у районних газетах Снятина, Верховини Івано-Франківської області, в івано-франківських обласних газетах. Після переїзду до Львова працює у газеті «Львівський залізничник», плідно співпрацює з обласними, республіканськими та тодішніми всесоюзними часописами. Згодом переходить на посаду власкора журналу «Україна» у Львові та його англомовного видання «Ukгаіпе» (1973-1989). Від 1990 року — головний редактор журналу «Світло й Тінь» (відновлено назву українського фотожурналу 1933-1939 року.

Вагомою є праця Василя Пилип'юка наниві культурно-просвітницької діяльності як мецената. Це — фоторепортажі, фотоальбоми, календарі та інша друкована продукція. У кількох навчальних закладах Львова та області запроваджено іменні стипендії Василя Пилип'юка кращим учням та студентам. В рамках Української академії друкарства створив власну школу фотомистецтва, активно провадить науковий пошук з дослідження розвитку фотосправи в Галичині на межі ХІХ-ХХ століть.

Василь Пилип'юк — член Національної спілки журналістів України, член правління Національної спілки фотохудожників України, заступник президента Світового Об'єднання Фотографів Українців (С. О. Ф. У. – США),член колегії управління культури Львівської облдержадміністрації, член президії Ліги творчих спілок Львівщини.

Натхненна та самовіддана праця Василя Пилип'юка високо оцінена в різні періоди його  творчої діяльності. Він — лауреат обласної премії імені Олександра Гаврилюка в галузі літератури і мистецтва (1978 р.), лауреат республіканської премії імені Миколи Островського (1981 р.), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1993 р.) та Заслужений діяч мистецтв України (1998 р.). За видатні заслуги в галузі видавничої справи та культури ректор і Вчена Рада Української академії друкарства 24 грудня 1999 року присвоїли Пилип'юку Василю ступінь почесного доктора Української академії друкарства.

Василь Пилип'юк як фотомитець перебуває у постійному пошуку нових шляхів самовираження, працює над вдосконаленням власного стилю і методу, плекає плани розширення можливостей мистецтва фотографування і поліграфічного відображення світливства.

В Краєзнавчому відділі Снятинської ЦРБ оформлена фотовиставка  «Українське диво в інтерпретації Василя Пилип’юка».

У фотокартинах, представлених до уваги глядачів, відображено неперевершену красу рідної землі, її історико-культурні перлини, патріотів, чиї серця належать Україні, чину минулого і сучасного. Ці твори фотомистецтва викликають почуття гордості за нашу Державу.

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з виданнями представлені на книжковій виставці.Завантажити :
Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (29.11.2016)
Переглядів: 227 | Рейтинг: 4.0/4
Вітаю Вас Гість