Новини

Головна » Статті » Події

«СНІД: ЛЮДСТВО ПІД ЗНАКОМ БІДИ»

Як почуєш – серце завмирає,

Від Сніду наслідки сумні,

 Від нього ліків ще немає,

Тому ми скажем: СНІДу – «ні»!

Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя. 

Вперше Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначався 1 грудня 1988 року. Таке рішення затвердили на міжнародній зустрічі міністрів охорони здоров'я, які обговорювали необхідність обміну інформацією щодо ВІЛ-інфекції та СНІДу.

 У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, завідуюча бібліотекою-філією с. Орелець Надія Харітоник у співпраці з медичною сестрою Юрах М. П. Орелецького ФАПу спільно провели для учнів та молоді села просвітницьку імідж-акцію «СНІД: людство під знаком біди».

Усім присутнім на масовому заході були прикріплені червоні перехрещені стрічки – символ Міжнародного альянсу ВІЛ – СНІДу). Червона стрічка – міжнародний символ боротьби зі СНІДом.

Розпочала імідж-акцію із запитань «Що ж таке СНІД? Що ми про нього знаємо?» завідуюча бібліотекою Надія Богданівна. Хлопці та дівчата тримали в руках букви, що разом складало слова: ВІЛ, СНІД. Вони по черзі розшифровували значення цих слів. Марина Юрах, медична сестра Орелецького ФАПу розповіла, що ще в середині минулого століття ніхто б і не подумав, що колись з’явиться хвороба, здатна знищити імунітет людини. Але у 1981р. у США було зареєстровано перші випадки дивної хвороби. Вона вражала імунітет людини, яка ставала беззахисною перед будь-якою інфекцією, тому назвали цю хворобу синдромом набутого імунодефіциту, скорочено СНІД. У 1983 р. вчені відкрили її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ).

По закінченню масового заходу, як наслідок, присутні отримали елементарні знання про СНІД, основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Для ефективного засвоєння почутого матеріалу, Надія Богданівна підготувала тематичну викладку літератури для користувачів певної вікової категорії «Знати, щоб жити». А після перегляду, серед користувачів провели опитування з метою перевірки отриманих знань. Присутні зрозуміли, що ВІЛ/СНІД може загрожувати всім, але якщо людина дбає про своє здоров’я, веде здоровий спосіб життя, живе за законами моралі, має міцну сім’ю, ризик заразитися ВІЛ стає мінімальним.

Вогонь – це символ життя, символ надії, а вона, як відомо, помирає останньою. Давайте в пам'ять про тих, чиє життя обірвала страшна хвороба під назвою СНІД, запалимо вогник пам'яті та скорботи.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (05.12.2016)
Переглядів: 273 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість