Новини

Головна » Статті » Події

«В КРАЮ ЧЕРЕМОША Й ПРУТА»

В сьогоднішній чудовий сонячно-зимовий день, в Снятинську районну бібліотеку завітав заслужений діяч мистецтв України Василь Пилип’юк.

Пилип'юк Василь Васильович (нар. 10.01.1950 р.; в с. Новоселиця Снятинського району Івано-Франківської області) – визначний фотомайстер, президент видавничого підприємства «Світло й Тінь», знаний у світі Майстер світлини, визнаний світовою спільнотою творець художніх фотографій, значна частина яких вже ввійшла до кращих надбань культурологічної спадщини. Його творчість і суспільно корисна діяльність стали вагомим внеском у розвиток та відродження української культури.

Натхненна та самовіддана праця Василя Пилип'юка високо оцінена в різні періоди його  творчої діяльності. Він — лауреат обласної премії імені Олександра Гаврилюка в галузі літератури і мистецтва (1978 р.), лауреат республіканської премії імені Миколи Островського (1981 р.), лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1993 р.) та Заслужений діяч мистецтв України (1998 р.). За видатні заслуги в галузі видавничої справи та культури ректор і Вчена Рада Української академії друкарства 24 грудня 1999 року присвоїли Пилип'юку Василю ступінь почесного доктора Української академії друкарства. Указом Президента України Леоніда Кучми від 5 січня 2000 року нагороджений відзнакою Президента України – орденом «За заслуги» III ступеня.  21 серпня 2001 року Міжнародний відкритий Рейтинг популярності та якості «Золота Фортуна» нагородив Василя Пилип'юка орденом «За трудові досягнення» IV ступеня.  2004 року за результатами 9-го міжнародного конкурсу його відзначено серед кращих діячів культури східно-європейських держав міжнародною культурною премією  “Золотий Ікар”. 2007 року Василю Пилип’юку присвоєно високе звання художника Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP).

Василь Пилип’юк, спілкуючись з аудиторією бібліотекарів Снятинської ЦБС, з лагідністю та любов’ю відгукується про рідні краї. Зі щемом у серці згадав своє дитинство, молоді роки, з шаною та любов’ю розповів про рідну землю. Бібліотекарі висловили безмежну вдячність за подаровані напередодні книги, які отримали всі 52 бібліотеки-філії Снятинської ЦБС. Також з нагоди Дня місцевого самоврядування працівниками краєзнавчого відділу та інформаційно-бібліографічного відділу в Снятинському районному будинку культури було експоновано виставку робіт митця Василя Пилип’юка, де всі книги представлені на виставці подаровані автором.

Зустріч закінчилася бурхливими оплесками, словами вдячності за теплі спогади та просто за відвідування такою шанованою і видатною особою нашої бібліотеки.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.12.2016)
Переглядів: 332 | Рейтинг: 5.0/5
Вітаю Вас Гість