Новини

Головна » Статті » Події

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ В С. РОЖ-ПОЛЯ

 За християнськими переказами, Андрій Первозданний був одним із 12 апостолів Ісуса Христа. Він проповідував християнство серед слов’ян. Кажуть, що Андрій передбачав, що з волі Божої на Дніпровських горах буде збудоване місто.

Серед осінньо-зимових свят найбільшою поетичністю і неповторністю виділяється свято Андрія. Це є продовженням молодіжних вечорниць, де хлопці і дівчата обирали своїх суджених. До прийняття християнства свято називали Калитою. Пізніше християнство замінило назву на ім’я святого апостола Андрія Первозданного, який проповідував Боже вчення в Царгороді. Один з літописів розповідає, що апостол прийшов до Корсуня, потім спустився до Дніпрового гирла й поплив угору Дніпром. Вдосвіта його човен, начебто, прибило до підніжжя гір. Андрій Первозданний вийшов на берег і мовив до своїх учнів:

 «Чи бачите ці гори? На них засяє ласка Божа, і буде великий город, і Бог збудує багато церков!» - після чого Андрій вийшов на Київські гори, поблагословив їх і поставив великий хрест. Таким чином, апостол приніс християнську віру в Київ. Так, на честь святого Андрія Первозданного і з’явилося свято. В с. Рож-Поля жителі весело відзначають українські вечорниці. Цього разу Андріївські вечорниці проводились в приміщенні початкової школи під назвою «Ой ,Андрію, даруй нам надію». Метою свята було ознайомити присутніх з давнім народним звичаєм: проводити вечорниці із обрядами ворожіння й кусання калити, виховувати в дітей повагу та любов до традицій рідного народу, до української народної пісні, виховувати цікавість до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди, розвивати творчі акторські здібності підростаючого покоління.

Вечорниці підготували директор школи - Радиш Н.В. із педагогами школи - Мала Ганна Василівна, Кабан Віра Василівна, Герман Марія Василівна, Бачук Наталія Миколаївна, Николайчук Світлана Дмитрівна та учнями 1-4класів. Активну участь у заході взяла провідний бібліотекар - Гаврищук Л.М. Приємні враження справили на глядачів призабуті пісні у виконанні чарівних жінок села – Пилип’юк О.Д., та Радиш М.А., а також сценка: “Три куми”, в якій виступили педагоги школи Герман М.В., Николайчук С.Д., Бачук Н.М. На завершення заходу була представлена сценка “Циганка” у виконанні Гаврищук Л.М. Веселі і незвичайні вечорниці сподобались і дорослим, і дітям. По закінченні вечорниць бібліотекар представила глядачам книжково- ілюстративну виставку: “Андріївські вечорниці”.

З давніх-давен Україна славилася такими звичаями як ворожіння у ніч на Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір людської фантазії, призабутий сьогодні. Ми хочемо повернути йому життя. Нехай оживає одна із сторінок молодості наших матерів і бабусь.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (12.12.2016)
Переглядів: 311 | Рейтинг: 2.0/1
Вітаю Вас Гість