Новини

Головна » Статті » Події

ЗА УКРАЇНСЬКИМИ ЗВИЧАЯМИ ТА ТРАДИЦІЯМИ СВЯТКУЄМО АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Українські вечорниці

Починаємо в цей час!

Хай веселий сміх іскриться

В серці кожного із нас!

Хай дзвінке вкраїнське слово

Пружно рветься в небеса!

Наша пісня пречудова

Хай ніколи не згаса!

Обійдіть весь світ безмежний,

І скажіть, в якій країні

Так зберігся скарб пісенний,

Як у нас на Україні!

У бібліотеці-філії села Вовчківці відбулося веселе і колоритне дійство - Андріївські вечорниці. Це свято жартів і сміху, яке охоплює не тільки молодь, а й усіх бажаючих. Збитки, жарти, пустощі, здебільшого хлопців, які дозволялись тільки в Андріївську ніч, дівчата дуже чекали, бо про свою долю в Святого Андрія запитати мали. Сходилися до однієї хати хлопці та дівчата ввечері 12-го грудня, щоб свято Святого Андрія привітати. Жартували, різні історії оповідали та в різні ігри грали, а в ніч з 12-го на 13-е грудня ворожили... Вони мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу та поезію давніх обрядів, почути та розповсюдити почуту інформацію серед друзів та знайомих. Всі присутні брали участь у різноманітних конкурсах та традиційних ворожіннях, майстер-класі з виготовлення виробів із тіста. Працівники бібліотеки прагнули відтворити святкування українських звичаїв і традицій, популяризувати серед користувачів книгозбірні.

Вдихнули нове життя в традиції предків дівчата та хлопці з допомогою працівників бібліотеки. Читачі пригадали стародавні звичаї, дізналися про історію свята Андрія, взяли участь у веселих забавах, конкурсах, іграх. А як же без ворожіння? Воно додало дійству неймовірної казково-містичної атмосфери. У бібліотеці для користувачів експонується книжкова виставка "Цілющі джерела українських традицій". Ті, хто прийшов цього дня на захід, мали можливість не лише переглянути виставку, а й самим взяти участь у забавах. Наостанок господиня вечорниць разом із дівчатами частували всіх узваром та пампушками.

Усі учасники отримали незабутні враження, відчули себе причетними до того дійства, яке давним-давно відбувалось в селах в нашій славній Україні.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (12.12.2016)
Переглядів: 179 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість