Новини

Головна » Статті » Події

«АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ»

3 давніх-давен наша Україна славить­ся величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові та доброти до української  спадщини повертається до традицій свого народу.

Одним iз свят, яке завжди відзначали нaшi батьки, діди, прадіди, було велике зимове свято, особливо важливе для молоді — день Андрія. Це свято відзначається 13 грудня i вважається днем пам'яті мученицької смерті одного iз дванадцяти апостолів Христових — Андрія Первозванного.

За церковною історією, святий проповідував християнство у Скіфії й дійшов аж до Києва, де на одному з пагорбів поставив хрест i сказав: «Чи бачите гори ці? Повірте мені, на них засяє благодать Божа». Згодом там, де він установив хрест, було споруджено Андріївську церкву.

День Андрія Первозванного — найцікавіший. Від нього вiє чарівною староукраїнською стихією. У ніч на Андрія дівчата ворожать… Може, не зовсім щиро, та все ж десь там, глибоко в душі, дівчина вірить, що Андрієва ніч допоможе їй пізнати свою долю — дізнатися, чи вийде заміж, а чи доведеться знову дівувати цілий рік.

Я хочу, щоб сьогодні ожили перед на­ми вечорниці в ніч на Андрія, a ігри, забави нагадали молодість батькам, бабусям, дідусям.

З нагоди свята працівники Снятинської ЦРБ вирішили не порушувати традицій нашого народу, а теж ненадовго повернутися в минуле і відсвяткувати це свято молодіжними конкурсними веселими вечорницями,  провести масовий захід «Андріївські вечорниці» в бібліотеці.

Осучаснення традицій святкування Андріївських вечорниць проявилося не лише в костюмах, а й у ворожінні.

Українські вечорниці

Починаємо в цей час!

Хай веселий сміх іскриться

В серці кожного із нас!

Хай дзвінке вкраїнське слово

Пружно рветься в небеса!

Наша пісня пречудова

Хай ніколи не згаса!

Обійдіть весь світ безмежний,

І скажіть, в якій країні

Так зберігся скарб пісенний,

Як у нас на Україні!

   Ось і ожили перед нами ігри і забави нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш рід, жива у ньому пам’ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю. У ній розум, кмітливість, гумор, надія і світло завтрашнього дня. Хай у вас завжди живим вогником світяться обереги пам’яті!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (13.12.2016)
Переглядів: 743 | Рейтинг: 5.0/5
Вітаю Вас Гість