Новини

Головна » Статті » Події

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ ОЧИМА ДІТЕЙ

Найулюбленіше свято, якого чекають всі діти – день Святого Миколая.      Святий Миколай – чудотворець, доброчинець, чарівник,  який жив у місті Патар, що в Малій Азії. Народився у 280 році в родині багатих та благочестивих батьків Феофана та Нонни. Хлопець ріс у добрі та любові, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість горожан. Він як міг допомагав бідним родинам, дітям-сиротам.

Щоб не принижувати людей милостинею, він по ночах розносив їжу, одяг, ласощі і клав на порозі убогих осель. З часом люди довідалися про доброчинця і уже відкрито йшли до нього із своїми бідами та проблемами.

 Замолоду для сиріт він став батьком, для бідних – милостивим подателем, у біді - помічником, у горі – втішителем. Миколай залишив світське життя і віддався службі Господові. Продав після смерті батьків усе добро раздав убогим та бідним, а сам вирушив прочанином у Палестину. Повернувшись, став священиком у місті Міри, а згодом – єпископом. Під час гонінь християнської віри його кинули до в'язниці, а за правління Костянтина Великого - звільнили. На старості літ отець Миколай прийняв чернецтво. 

Ще за життя люди вважали отця Миколая Святим. Одного разу він щирою молитвою втихомирив бурю на морі і врятував чимало рибалок, а також корабель, на якому пливли прочани до Палестини. Мав дар зцілювати калік, недужих, неодноразово рятував приречених на страту. Але найбільшою його заслугою було те, що він безмірно любив усіх людей, цінував кожну окрему людину. Його життя – то любов і служіння людям.

Завдяки доброчинності, вірності і щирості у служінні вірі християнській, прославлянні імені Бога ділами та вчинками на землі, отця Миколая було визнано церквою як Святого.

Українці з давніх часів вважали Миколая своїм святим. Багато церков побудовано на його честь. Усі рибалки та моряки вважають його своїм покровителем. На Подолі у Києві постала нова церква Святого Миколая, збудована на штучному острові посеред Дніпра. Бо й донині незламною є віра людей у силу Божого Слова та силу покровительства Святого Миколая.

З нагоди свята Миколая в Снятинській районній бібліотеці в краєзнавчому відділі експонується  виставка  дитячих малюнків: «Святий Миколай очима дітей». За свої роботи діти в нагороду отримали подарунки, від яких на обличчях засяяла щаслива усмішка та дитяча радість.

 

      

     

     

   

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (16.12.2016)
Переглядів: 82 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість