Новини

Головна » Статті » Події

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ, ЧЕМНИХ ДІТОК ПРИВІТАЙ

Люблять діти Миколая,

Шану кожен віддає.

Хто в мольбах його благає,

Всім він поміч подає.

Через нього Божа ласка

З неба сходить до людей.

Миколайчику, будь ласка,

 Завітай до всіх дітей.

З усіх зимових свят найбільш «дитячим» в Україні вважається день  Святого Миколая. Зимової ночі перед 19–м грудня Святий Миколай спускався по срібній вервечці з Неба на Землю. Сивобородий, у довгій золотистій накидці, він заходив до кожної хати і розкладав дітям у черевичок, чи під подушку свої пречудові небесні гостинці.

 В народі до Святого Миколая ставилися з особливою повагою, оскільки вважалося, що він другий після Бога заступник на Землі. Зимовий Миколай вважається покровителем дітей та студентів, усіх бідних і знедолених, опікується воїнами, водіями і подорожуючими.

Але святим Миколай став не одразу…

У стародавніх легендах розповідається, що коли Святий Миколай був маленьким хлопчиком, він щиро молився і просив у Господа справедливості, миру, добра, прощення і милосердя. Ще змалку Святий Миколай приходив на допомогу бідним знедоленим людям у найскрутніші хвилини життя. Він завжди робив добро, не чекаючи на подяку і славу.

Коли ж прийшов кінець його земного життя, то за добрі діла Бог визначив йому вічне духовне життя. При цьому спитав як Миколай бажає приходити на Землю до людей. Святий відповів, що хоче приходити у день свого народження (19 грудня), втілюючись у добрих чоловіків, із подарунками до дітей, які були щирими, чемними і з великим старанням опановували знання.

У таку прекрасну зимову пору і до бібліотеки-філії с. Вовчківці завітав  Святий Миколай з подарунками. В його присутності відбулося цікаве свято дітвори. Розпочалося дійство з переказів, легенд та історій виникнення його відзначення. Щоб отримати гарного подарунка, дітвора розповідала Святому Миколаю віршики, відгадувала загадки, проявила свої творчі здібності. На завершення свята наймолодші користувачі бібліотеки отримали подарунки від святого Миколая.

В приміщенні бібліотеки оформлено книжкову виставку "В УКРАЇНСЬКИЙ РІДНИЙ КРАЙ ПОСПІШАЄ МИКОЛАЙ", на якій діти мали змогу прочитати та дізнатись про добрі справи, які творив Святий, про те, що своїми молитвами Миколай зцілював недужих, сліпих і калік. Втихомирював море, бурю, охороняв людей від напастей. Всім серцем любив він дітей і кожному подарував крапельку своєї любові.

Нехай же Святий Миколай принесе радість, мир, щастя, благополуччя та злагоду в кожну українську родину!

 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (19.12.2016)
Переглядів: 184 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість