Новини

Головна » Статті » Події

СВЯТИЙ МИКОЛАЙ МАНДРУЄ СНЯТИНЩИНОЮ

Останній місяць року щедрий  на християнські празники, особливо на іменні: Андрія, 17 грудня – Варвари, що вважається жіночим святом, 18 грудня – Сави, чоловіче свято, 19 грудня – Миколая, покровителя усіх бідних та знедолених, захисника дітей, Ганни…  І не дивуємось, що і дорослі, і діти з нетерпінням,  найбільше чекають 19 грудня – дня Святого Миколая. Чекають подарунків…  хто яких – солодощів, іграшок, гарних речей, теплих слів і щирих усмішок. День Миколая дає можливість дорослим хоч один день побути дітьми, згадати, як маленькими писали листи доброму чарівникові й клали їх на підвіконня, щоби пташки чи ангели попрацювали поштарями, а потім старалися не заснути, щоб зловити Миколая за руку, коли кластиме подарунок під подушку. Це ніколи не вдавалось, але гостинці з’являлися вчасно.  

Нинішні діти обговорюють у школах комп’ютерні ігри, сперечаються які марки автомобілів найкращі, навіть орієнтуються у прізвищах вітчизняних політиків. І все ж вірять у казку…

День святителя Миколая Чудотворця, одного з-поміж великих святих угодників Божих, вважається народним святом, бо немає на українській землі жодної хати, де не було б на стіні образа святителя Миколая, немає душі, що не горнулася б до цього великого святого.

На українську землю культ Святого Миколая прийшов водночас із християнською вірою. На його честь будували храми – у Києві церкву святого Миколая на могилі Аскольда (в 2-й половині ХІ ст.), жіночий монастир під покровом св. Миколая,  заснований князем Ізяславом Святославовичем (1073 р.), Миколаївську церкву у Львові, що належить до найстаріших церков св. Миколая, значну частину з іменем св. Миколи із понад 60-ти, збудованих козаками.

Шанують Святого Миколая, українського національного патрона дитячих розваг, котрий дотепер живе в Галичині, і  в Кулачині. Діти свято вірять в доброго захисника і намагаються (кому як вдається) не гнівити «діда Миколая, який знає про все».

Напередодні свята, недільної морозної днини, до Кулачинського храму зійшлося багато дітей, щоб вшанувати милосердного, щедрого Святого, який з малих років дивував усіх своєю добротою, учив творити добро: «Коли ти робиш добро, то нехай твоя правиця не відає, що робить лівиця».

Виступаючи перед присутніми, діти недільної школи й читачі міської бібліотеки-філії № 2, створили справжнє свято доброти, подарували усім відповідний святковий настрій. Щиро звучали вірші про святого Миколая, його добрі вчинки і любов до дітей, людську доброту і милосердя в наші дні із уст дошкільняток  Жені Шапки і Софійки Онищук, школярів Снятинської ЗОШ № 2: першокласниць Галі Захаруткіної, Саші Поясик, Влада Березінського, Саші Гоголя; другокласників Ангелінки Козюк, Юри Косовчича; третьокласників Міші Михайлецького, Ані Грицак, Ангелінки Устименко; четвертокласників Андрійка Кибича, Наталочки Сідлярчук; п’ятикласниці Алінки Усової; шестикласниці  Тані Курилич;  восьмикласниці Тані Гоголь. Цікавою була театралізована інсценівка за п’єсою Метерлінка «Синій птах» у виконанні Влада (3-А) і Юліанки (4 кл.) Виноградників та Віталіка Матеюка. Сподобалися глядачам діалог братика й сестрички, зіграні Іванком Матеюком (3-А) та Катею Маковійчук (1-Б кл.  школи-ліцею),  також Ангелята (третьокласники Саша Бурляк і Данилко Чепига). Ведучі свята доброти «Чари Святмиколаївської ночі» (за сценарієм завідуючої бібліотекою Г. Томаш) Віталік Матеюк (6-А) та Іллюша Гончарик (5 кл.) допомогли повірити діткам в те, що дива відбуваються там, де в них вірять, адже Чудотворець приносить більший дар, ніж забави і солодощі, він несе добро, милосердя, вселяє в маленькі серця любов до ближніх, відкриває світ знань, нагадує про традиції рідного народу, а в серця дорослих вкладає  віру в кінець війни на сході, в щасливу долю України. Юним акторам також вдалося донести моральні установки, якими варто керуватися дітям задля того, щоб отримати від святого приємні гостинці.

 А подарунки, привезені ангелами із неба на Снятинщину, роздавав у храмі всім щасливим дітям (чемним і не дуже) Святий Миколай (учень Снятинської ЗОШ № 1 ім. В. Стефаника Саша Бордун). Дорослі на святі отримали заряд позитивних емоцій, а діти, крім гостинців, науку доброти, щедрості й милосердя, бо  захід, спрямований на роз’яснення духовної цінності свята та виховання потреби в культурному та духовному зростанні, спонукатиме молоде покоління вчитися у Святого, який завжди допомагав бідним і нужденним і все своє життя роздавав милостиню, захищав нещасних, цих прекрасних душевних якостей характеру.

Ще приємний,  дуже гарний миколаївський подарунок – ошатне видання «Шематизму Івано-Франківської єпархії УПЦ КП» – для користувачів бібліотеки зробив о. Тарас Дмитрук.

Наслідуймо і ми добро і вчинки Святого Миколая. Нехай це свято стане для кожного із нас святом Милосердя, Доброти, Прощення, Любові до ближніх. 

 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (19.12.2016)
Переглядів: 451 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість