Новини

Головна » Статті » Події

ЗУСТРІЧ-ІНТЕРВ’Ю «ЛІТЕРАТУРНЕ КРАЄЗНАВСТВО З МИРОСЛАВОМ ПОПАДЮКОМ»

Грудневого дня у читальному залі Снятинської ЦРБ відбулась зустріч-інтерв’ю з письменником,  краєзнавцем, педагогом, просвітянином Мирославом Попадюком. Для працівників бібліотечної системи району Мирослав Петрович підготував змістовну доповідь про літературно-мистецькі традиції Снятинщини, які були започатковані і розвинені активною причетністю до них Івана Яковича Франка та його зв’язок з «Покутською Трійцею».

Мирослав Попадюк наголосив на особливому пошануванню ставленню Івана Франка до творчих надбань Марка Черемшини, Василя Стефаника, Наталії Кобринської. Це видно у статті «З останніх десятиліть ХІХ віку», де І. Франко пише: «... як репрезентантів свого нового (демократичного) напряму в нашій літературі, окрім Ольги Кобилянської, назвемо ще Антона Крушельницького, Михайла Яцкова, Марка Черемшину. Але найбільшим талантом серед тої групи визначається Василь Стефаник, може, найбільший артист, який появився у нас від часу Шевченка...».

Цікавою була розповідь просвітянина і про прогресивну родину Гамораків зі Стецеви, яка підтримувала тісні зв’язки з І. Франком. Пісні та казки із цього села в фольклорних записах Марії Гаморак письменник опублікував у журналах «Народ» та «Житє і слово». Також, особливою увагою І. Франка користувалася родина Озаркевичів із Белелуї.

Своєю доповіддю Мирослав Петрович спонукав бібліотекарів до дослідження літератури рідного краю.

Вагомий внесок у літературу Снятинщини засвідчує, що саме книги Мирослава Попадюка стали запорукою до його успіху. Про це працівники сектору соціокультурного забезпечення  користувачів дізналися, взявши інтерв’ю у відомого поета, краєзнавця. Мирослав Петрович по філософськи підійшов до відповіді на запитання «Чи можна навчитися гарно писати, чи потрібно народитися із «письменницькою іскрою?» зазначивши, що «іскра потрібна, аби роздмухати ватру. Без «письменницької іскри» не може бути справжньої творчості. Водночас і творчість часто гасне, або й не відкривається без праці». Зі слів поета «найголовніше – це вироблення в дітей внутрішньої потреби до читання, через яке крокує до школярів грамотність, словниковий запас, навики мовлення, літературного спілкування. Головні помічники успіху – сім'я, школа, бібліотека. І ще одне: і любов до книги, і читання виховується самою книгою». Мирослав Попадюк побажав всім своїм читачам щастя в Незалежній, добродайній Україні і цікавих для саморозвитку книг.

Кожен щастя й правди хоче

Для Вкраїни, для людей.

Обнадій нас Новий роче,

Щоб усе було о'кей!

З повним інтерв’ю Мирослава Попадюка можна ознайомитись, переглянувши матеріали в краєзнавчому дослідженні «Книга в руках успіху» на сайті Снятинської ЦРБ та у секторі соціокультурного забезпечення користувачів. Завантажити :
Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (22.12.2016)
Переглядів: 228 | Рейтинг: 5.0/3
Вітаю Вас Гість