Новини

Головна » Статті » Події

ЛИЦАР ІДЕЇ ТА ЧИНУ

Коли нація стверджує своє існування і її дух та воля є живучі, вона вилонює з себе мужів, що вказують їй шлях і ведуть до національного піднесення. В історії України ми мали  лише два Провідницькі імена, прив’язані до визвольного руху епохи  - І. Мазепи і С. Петлюра. У 30-х роках ХХ ст. з’явилося ще одне – Степан Бандера, а визвольний  український рух недарма став називатися бандерівським. «Бандерівство» постало без держави, виросло в підпіллі, та воно перше об’єднало в собі стихійну революційність більшості народу, принаймі в одній частині України.

Бандерівці! Скільки гордості було в цій назві, коли її вимовляли вороги комунізму чи будь-яких інших поневолювачів; скільки ненависті, коли її викрикували чекісти. Бандерівці! Так звалося полум’я, якого не могла згасити ніяка найстрашніша буря терору.

Степан Бандера народився  1 січня 1909 року  у селі Старий Угринів Калуського повіту на Прикарпатті в сім’ї священика. Отримав українське патріотично-державницьке і релігійне виховання.

Як член ОУН і Проповідник Степан Бандера виконував свій життєвий обов’язок за будь-яких, найнесприятливіших обставин – і тому він став прапором для борців за Україну. Він став орієнтиром на тому полі боротьби Добра і Зла, яким є буття Української Нації.

В Снятинській бібліотеці краєзнавчому відділі оформлена книжкова виставка «Лицар ідеї та чину». Дані  книги розкривають Степана Бандеру як націоналіста, ідеолога, борця, Провідника, за символи і прапор українського національного руху.

Степан Бандера понад чверть століття стояв у проводі українського революційного руху – як фактичний керівник, легендарний символ.    

Запрошуємо всіх  бажаючих відвідати книжкову виставку.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (27.12.2016)
Переглядів: 185 | Рейтинг: 4.2/5
Вітаю Вас Гість