Новини

Головна » Статті » Події

Степан Бандера – символ визвольної боротьби за волю України

Клятва мільйонів гримить до небес 
Мазепі, Петлюрі, Бандері: 
- Ваш дух у мільйонах навіки воскрес, 
Ваш дух перед нами, як сяючий хрест, 
Як символ нової – Державної ери! 

Степан Бандера – одна із головних постатей історії України двадцятого століття. Він увійшов у нашу історію як видатний політичний діяч українського національно-визвольного руху, як голова Революційного Проводу Організації Українських Націоналістів, як невмирущий, світлий Символ боротьби за Українську Самостійну Соборну Державу. 
Степан Андрійович Бандера народився 1 січня 1909 року в селі Старий Угринів (тепер Калуського району Івано-Франківської області). Його батько був греко-католицьким священиком, а мати донькою священика, тому виховувався Степан в умовах націонал-культурного патріотизму. Ще з дитинства він ставав неодноразовим свідком війни, оскільки через його рідне село чотири рази (1914-1917) проносилися фронти першої світової і територія Галичини постійно переходила від одного окупанта до іншого. Саме у ті бурхливі роки відбувалися драматичні спроби відбудови та становлення української незалежної держави. 
Основною принциповою ціллю ОУН, як і інших націонал-патріотичних організацій того часу, була повна незалежність України від будь-яких загарбників. 
15 жовтня 1959 року в Мюнхені Степан Бандера був убитий. Як пізніше встановлять німецькі слідчі, вбивство скоїв агент КГБ українського походження Богдан Сташинський, вистріливши йому в обличчя розчином ціаністого калію. 
В форматі радянської історичної концепції Бандера розглядається як колаборант, злочинець та зрадник власного народу, а його прихильників прирівнюють до фашистів з якими героїчно боролася радянська держава. 
Але, з розпадом СРСР та відновленням України як незалежної держави в 1991 році, з'явилася кардинально протилежна радянській, українська точка зору на постать Степана Бандери. Більше того, історія визвольних змагань українського народу у 20-му столітті нерозривно пов'язана саме з його ім'ям. 
В контексті нової хвилі боротьби України за незалежність від зазіхань Московії 2013-2014 років ідеї нашого героя набувають надзвичайно актуального значення. Однозначно тільки одне: кожна незалежна нація має право на своїх героїв, незважаючи на те, що вони не завжди позитивно сприймаються представниками інших націй. 
З нагоди дня народження Степана Бандери Вовчківська бібліотека з юнацтвом провела годину патріотичного екскурсу «Дорогою долі нескореного». Бібліотекарі розповіли про життя та діяльність велета національної ідеї, нескореного патріота С. Бандери. 
Замислюючись над його тернистою долею. Напевно, не знайдеться зараз людини, яка б могла так палко любити свою Батьківщину…Ми – не байдужі до долі України! 
В бібліотеці для широкого кола читачів діє виставка – постать «Степан Бандера - символ визвольної боротьби». На виставці представлені книги, бібліографічні показчики, факти та документи про діяльність ОУН,УПА та визвольну боротьбу за Україну під керівництвом Степана Бандери.

  

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (05.01.2017)
Переглядів: 197 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість