Новини

Головна » Статті » Події

АТМОСФЕРА ЛЮБОВІ Й РІЗДВЯНОГО ДИВА

Різдво Христове – це велике християнське свято, свято любові, і  згідно вірувань християн, це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.  Далекого січневого ранку перед новонародженою Дитиною з німим здивуванням схилилися юна Марія з сивоволосим Йосипом і бідні пастухи. Вони побачили в Ньому малесенькому світло великої Любові, схованої раніше від людей. Світло це опромінило початок нової ери. З тієї пори маленькому Ісусикові, Синові Божому, люди поклоняються не одне тисячоліття.

 Вже завершилося друге тисячоліття від Різдва Христового. Повалені за цей час великі і могутні імперії, зникли стародавні язичницькі вірування. Але вертеп-печера, де народився Христос, зберігся таким самим, як був у момент Божественного втілення. Знаменно те, що Віфлеємський храм Різдва над вертепом, споруджений у 330-му році (найдавніша церква з усіх, що збереглася), є нині єдиним у світі, де богослужіння здійснюється ось уже 16 віків.
Свято Різдва 2017 року прийшло до людей в годину храмової служби в світлі свічок і гучному співі хору. Прийшло з міцними різдвяними морозами, сильними поривчастими вітрами і хуртовиною, принісши на Землю, хоч ненадовго, мир, а серця сповнив доброю волею. І як  перші оповісники народження Христа у давнину, які обходили ватагою багаті й бідні оселі, співаючи колядки, так нині діти та підлітки, прийшли до храму Іоана Богослова в Кулачині, бо кожного року, як сказав о. Тарас, розпочинається коляда в церкві, як звістка від ангелів, першою колядкою від щирої, дитячої душі.  Споглядаючи справжній вертеп, одна частина якого була пов’язана з народженням Христа і біблійними персонажами, а друга, світська, що включала до свого сюжету житейські історії про Добро і Зло, парафіяни  проникнулися очікуванням різдвяної радості і пригадували, як самі в дитинстві колядували-восхваляли Ісуса Христа, бігаючи від хати до хати, й віншували господарів і їхні родини. Героями дійства, підготовленого зав. міською бібліотекою-філією № 2, були Таня Курилич, Ангелінка Козюк, Міша Михайлецький, Катя Маковійчук, Іллюша Гончарик, Коля Гедз, Вітальчик Матеюк, Вітя Галіцький, Аліна Усова, Ваня Матеюк, Андрій Крицкалюк, Саша Бурляк, Данилко Чепига, Вадим Бутенко. Діти прославляли у віршах Ісусика, колядували, віншували, разом з Небом і Землею  славлячи Різдво Христове, за що отримали коляду від о. Тараса Дмитрука.

А ми, дорослі, щиро бажаймо, щоб колядники зі своїм віншуванням принесли Боже благословення і щастя в усі українські оселі і довгоочікуваний мир – нашій єдиній рідній Україні.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.01.2017)
Переглядів: 284 | Рейтинг: 3.7/3
Вітаю Вас Гість