Новини

Головна » Статті » Події

«ХАЙ РІЗДВО У ВАШУ ХАТУ ПРИНЕСЕ ДОБРА БАГАТО»

Різдво – найкрасивіше зимове свято. Православною церквою воно відзначається 7 січня за новим стилем. Про історію свята, про особливості святкування Різдва розповіла завідуюча бібліотекою-філією с. Орелець Харітоник Надія Богданівна під час проведення Дня краєзнавства «Хай Різдво у вашу хату принесе добра багато», який пройшов в бібліотеці.

Для користувачів 4-6 класів був проведений конкурс «Прислів’я та приказки про Різдво». Як відомо, особливою традицією в надвечір’я Різдва є свята вечеря, до якої обов’язково входить 12 пісних страв. Цій темі була присвячена гра «Так чи ні».

Яке Різдво без Української колядки та вертепу?

На Різдво в кожному домі колядують, адже «нова радість стала» – Христос народився,  Славіте його! Коли уся родина зібралася за святковим столом від хати до хати іде вертеп, лунає  веселий гомін коляди! Надія Богданівна для дітей 4-6 класів підготувала театралізоване дійство «Вертеп» та розповіла про історію та походження Вертепу.

Перша письмова згадка про вертеп датується 1666 роком. Найбільш поширилися вертепні вистави в другій половині 18 століття. Вертепники йшли в народ популяризувати українські вистави в формі лялькового театру. Ця форма була найзручнішою для поширення в маси правди про історичні події, або  збереження національних традицій. У першій половині 19 століття вертепи, як масове побутове явище, поступово зникають, залишившись лише в побуті українських селян Східної Галичини. До сьогодні вертеп зберігся переважно на західноукраїнських землях у вигляді різдвяних вистав на релігійну тематику.

Бібліотека у співпраці з громадою села, привітала із Різдвяними святами працівників Устянської с/ради,   голову Рожко І.І., церковну громаду колядками та щедрівками.

«З Різдвом Христовим я вітаю, бажаю миру і добра! Здоров’я всій вашій родині, нехай Господь вас береже і білий янгол цілу скриню любові й щастя принесе!!!» - з таким привітанням звернулася до присутніх зав. бібліотекою-філією с. Орелець Надія Богданівна.

Колядки та різдвяні пісні ще довго лунатимуть в містах та селах, адже Новорічні свята ще продовжуються.

Наші предки вірили, що проспіване в коляді неодмінно здійсниться!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.01.2017)
Переглядів: 345 | Рейтинг: 5.0/3
Вітаю Вас Гість