Новини

Головна » Статті » Події

"ВЕСЕЛЯТЬСЯ НЕБЕСА І РАДІЄ ВСЯ ЗЕМЛЯ"

Уже з самого початку зими всіх нас охоплює передчуття чогось чарівного і прекрасного. Це діє магія найулюбленіших зимових свят українців – Нового року та Різдва Христового,яке  є великим церковним святом народження Ісуса Христа — незвичайною подією, від якої весь християнський світ веде своє літочислення. Різдво – це надзвичайно веселе, радісне свято, яке відрізняється від усіх інших особливою обрядовістю, багатством фольклору, оригінальністю етнографії, збереженням стародавньої культури. А найкращою оздобою Різдва в Україні з давніх-давен є вертепні дійства.

Вертеп залишається улюбленою формою мистецького вираження різдвяної радості. Вертеп – це свого роду театр, у якому акторами стають усі охочі. Це дійство, яке відображає дитячу щирість та зрілу віру , віру у народження Господа нашого Ісуса Христа. Вертеп – це своєрідний простір, якого не торкається час.

У вертепній виставі основними діями є поклоніння Христові та принесення Йому дарів. І обов’язковими героями є Зірка, Ангел,Пастушки три Царі – володарі світу. І, як завжди у добрих казках, добро перемагає злі сили. Вертеп – це дійство, яке вносить радість, мир і спокій у кожну оселю. Бо Різдво Ісуса Христа є найвеличнішим святом українського народу і взагалі усього християнського світу.

Саме напередодні Різдва у бібліотеці-філії села Вовчківці користувачі книгозбірні продемонстрували неабияку виконавську майстерність, адже крім святкового дійства, подарували присутнім різдвяні пісні – колядки. Юні актори підготували вертеп під керівництвом провідного бібліотекаря Надії Любін. А вертеп у виконанні юних читачів залишиться у пам’яті глядачів надовго,бо дитяча щирість не може нікого лишити байдужим.

Для відвідувачів бібліотеки презентується книжкова виставка "ЧАРІВНЕ МЕРЕЖИВО РІЗДВЯНИХ СВЯТ". Видання представлені на виставці допоможуть користувачеві  відтворити давні зимові обряди, традиції, звичаї, які залишаються незмінними віками: колядки, щедрівки, де славиться Творець. Вбрання, де кожна деталь – як символ, прості та всім відомі різдвяні страви.

Завітайте до бібліотеки! У святкові Новорічно-Різдвяні дні знайдеться час і для книжки. Приємного та гарного всім читання.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.01.2017)
Переглядів: 201 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість