Новини

Головна » Статті » Події

СВІТЛО ВИФЛИЄМСЬКОЇ ЗОРІ

Нова радість стала,

Яка не бувала

Над вертепом звізда ясна

Увесь світ засіяла…

7 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: „Христос рождається – славіте Його!”

Різдво Христове належить до великих християнських, так званих дванадесятих свят, які церква відзначає особливо урочисто. За біблійними свідченнями цього дня народився Син Божий — Ісус Христос, якому люди поклоняються вже два тисячоліття.

Різдво Христового стало невід’ємною частиною нашої культури. Разом із вірою Христовою в Україні та за її межами набули поширення такі народні традиції, як колядування та щедрування. Коляда – це гімн Христу, оспівування його народження. У щедрівках славлять природу, закликають весну.

Різдво – це дуже красиве і радісне свято, яке з нетерпінням чекають і дорослі і діти. Його святкують у всьому світі, але кожен народ вкладає в це свято щось своє.

Різдво в Україні – це улюблене свято, яке чекають і люблять через святково прикрашену ялинку, можливості поколядувати, поглянути вертепи. І ще: щороку, народження Христа нагадує про те, що Бог завжди з нами, пам’ятає про нас і любить нас. Він бажає нам всім миру і добра, щоб зірка, яка зійшла над Вифлиємом під час його народження, освітлювала нам шлях до добра і щастя.

 У ніч перед Різдвом ніхто не спить.  Всі збираються в церкву, щоб бути учасника Різдвяного богослужіння і принести молитовні дари малому Ісусу, а також традиційно   довго колядують колядки.  Різдвяної ночі  у церкві «Вознесіння Господнього» с Стецева УПЦ КП  після святкового богослужіння юні парафіяни нашої церкви  привітали усіх присутніх з Різдвом і поставили театральне дійство «Вертеп»,який  підготувала  бібліотекар дорослої бібліотеки. Молодь артистично зіграли ролі  ангелів, козаків, пастухів,царів,Ірода та воїнів.  Ангели - Ксенія Курилюк та Наталія Басалига, козаки –  Юрій Грабовецький та Денис Семирга, пастухи –Вікторія Свестун, Леся Басалига та Ангеліна Клим, царі- Соломія Чорнокоза, Анастасія Ружевич та Надія Верига, воїни -  Віктор Пивоварчук та Володимир Фокшанський, а Ірод – Ірина Фокшанська.  Учасники «Вертепу » є користувачі бібліотеки,які постійно  беруть участь у масових заходах.Також бібліотекар повіншувала прихожан нашої церкви з Різдвом,а о. Юрій Грабовецький  з дочкою Надією та сином Юрієм виконали колядку  «Сумна колядочка в сімнадцятім році, бо на сході Україна гинуть наші хлопці». Заключне слово промовив о. Юрій , який у своїй проповіді і наголосив, що у світлі Різдва Христового людина повинна прагнути очиститися від скверни, відродити наші душі й серця у покаянні, любові і всепрощенні. Різдво Христове — як нове очищення, воно виводить нас з темряви до світла, зцілює духовно, об’єднуючи в єдину могутню християнську родину.

У цей надзвичайно складний час становлення нашої держави ми всі повинні пройнятися духом любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі. І нехай оцей всемогутній, преображаючий дух світлого Народження Христового запанує в наших серцях нині і повсякчас, і на віки вічні!

  Після церкви «Вертеп» разом із о. Юрієм та бібліотекарем дорослої бібліотеки помандрували з колядою до людей територіального центру стаціонарного догляду, який знаходиться в с. Стецева, де також привітали  проживаючих та працюючих з Різдвом Христовим  та Новим роком і постали театральне дійство «Вертепу».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (10.01.2017)
Переглядів: 402 | Рейтинг: 4.0/4
Вітаю Вас Гість