Новини

Головна » Статті » Події

"ВИФЛЕЄМСЬКА ЗІРКА СЯЄ – ВЕСЬ СВІТ БЛАГОСЛОВЛЯЄ"

Ангели в труби затрубили,

Святково б’є церковний дзвін.

І зірка ясна сповістила,

Що народився Божий Син.  

Україна здавна вирізнялася силою віри у Бога і масштабністю релігійних святкувань. Багато цікавих і урочистих свят є у нашого народу, але, мабуть, найтаємніше  – є Різдво Христове. З народженням немовляти Ісуса люди отримують нові надії і сподівання на щасливий рік, добру долю, щедрий врожай. Особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Весь український народ прославляє одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: „Христос рождається – славіте Його!”

Свято Різдва Христового знаменує народження Нового Життя і належить до найвеличніших свят. Цьогоріч воно прийшло з міцними різдвяними морозами, сильними поривчастими вітрами і хуртовинами. Та не зважаючи на це бібліотекою-філією с. Шевченкове вже традиційно було проведено День краєзнавства "Вифлеємська зірка сяє – весь світ благословляє".

В рамках святкування було організовано: святковий виступ читачів бібліотеки “Зірка ясна засіяла – освітила небеса”, колядування "Разом колядуємо, разом віншуємо за мир і єдність в любові на многії літа", вертепний марафон "Різдвяна зіронька зійшла", книжкову виставку "Різдвяні метаморфози".

Мета проведення дня краєзнавства – виховання духовної культури та глибокої поваги до традицій свого народу на засадах відродження духовних надбань людства, якими жили наші предки.

За допомогою такого урочистого дійства бібліотека прагнула створити в ці дні вимріяний образ достатку, щастя, злагоди, затишку в оселях.

 У святе і таїнственне Надвечір’я Різдва Христового читачами бібліотеки-філії с. Шевченкове під керівництвом провідного бібліотекаря Марії Михнюк для парафіян церкви святого архистратига Михаїла було підготовлено святковий різдвяний виступ “Зірка ясна засіяла – освітила небеса”.

Звуки дитячих голосів, що славили Новонародженого Спасителя Світу, як ангельський галас, закликали радіти й веселитися, несучи благу звістку.

Вся Україна співає,

Нині кругом торжество…

Друзі, і ми вас вітаєм

З славним Господнім Різдвом!

В небо хай лине хваління –

Нам народилось Дитя.

В Ньому ми маєм спасіння,

Маємо вічне життя!

Тіштеся! Щиро співайте

Славу Ісусу Христу!

Мир на землі сповіщайте,

Бог дасть вам радість святу!

Споконвіку існував у нашого народу гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров’я, многих літ і всяких статків у хаті і родині. Саме веселими спільними різдвяними колядуваннями по сільських оселях "Разом колядуємо, разом віншуємо за мир і єдність в любові на многії літа" й продовжилось урочисте святкування.  Різдвяне колядування як нове очищення, воно виводить людей з темряви до світла, зцілює духовно, об’єднуючи в єдину могутню християнську родину. Радісно, що до нашого часу збереглися такі цікаві  обряди та традиції, які дають нам можливість пишатися своєю національною самобутністю, повною мірою відчуваючи неперервний зв'язок поколінь.

Важливим древнім атрибутом справжніх різдвяних святкувань є вертеп. Саме тому доповненням дня краєзнавства став вертепний марафон "Різдвяна зіронька зійшла".  Вертеп приймали  з радістю та пригощали солодощами.

Про весь цикл зимової обрядовості можна знайти інформацію в народознавчій літературі. Саме вона представлена на книжковій виставці "Різдвяні метаморфози, запропонованій увазі читачів. Виставку прикрашають красуня ялинка та різдвяний вертеп. Тому, кожен бажаючий, завітавши у бібліотеку, зможе познайомитися з літературою.

Пориньте у чарівну атмосферу Різдва! Завітайте у бібліотеку. Радійте і веселіться, бо з нами Бог.

ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!                                   СЛАВІМО ЙОГО!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (11.01.2017)
Переглядів: 178 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість