Новини

Головна » Статті » Події

«ЗА УКРАЇНУ, ЗА ЇЇ ВОЛЮ, ЗА ЧЕСТЬ, ЗА СЛАВУ, ЗА НАРОД»

Тучапська історія – то унікальне джерело невичерпної народної культури і жорстокої насильницької депортації  у складному 20 столітті. Народ не хотів підкорятися волі жорстокого окупанта.

14 жовтня 1942 року було видано наказ  про формування військових відділів УПА. З цього часу УПА і розпочало свої героїчні дії проти німецьких фашистів, червоноармійців та  їх партизан.

У перші місяці після приходу Червоної армії  УПА нерідко організовувало  напади на окремі  населені пункти Прикарпаття.  Армія УПА протидіяла встановленню радянської влади всіма доступними їм способами.

2017 рік є ювілейний 25 річниця відродження Снятинської  станиці ОУН-УПА. В кожному селі Прикарпаття діяли підрозділи УПА і село Тучапи не було винятком.

Зав. бібліотекою с. Тучап завітала в гості до старожителя села Карп’юк Марії Василівни 1928 року народження. Щоб більше  дізнатися і розповісти молодому поколінню про ті важкі часи окупації сіл Прикарпаття.   На  той  час пані Марії було лише 16 років  вона проживала  із мамою і сестрою, недалеко від її хати у сусідки на подвір’ї був бункер, їх у селі налічувалося  більше десяти у різних куточках. Постійне життя у страху і переживанні за себе і своїх рідних згадує пані Марія. Адже під маскуванням «бандерівців» заходили в хати перевдягнені енкаведисти, провокуючи на розмову про «москалів». Будь яке необережне слово чи дії могли перекреслити життя чи доля всіє сім’ї та родини.

Діяла нова влада хитро, підступно, а часом жорстоко та брутально, сіючи ворожнечу серед людей, та нацьковуючи їх один на одного. Скільки марно потрачено доль, скільки смути та недовіри породила ця система..

Внаслідок громадського протистояння  між прихильниками  і противниками нової влади у селі з рук ОУН-УПА загинуло 20 осіб. Нехай пам’ять про цих молодих людей буде вічною згадкою проте, що тільки «в своїй хаті- своя правда  і воля».

В бібліотеці для своїх читачів діє розгорнута книжкова виставка «Сива давнина» біля якої проводився огляд літератури. 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (11.01.2017)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість