Новини

Головна » Статті » Події

СВЯТКОВІ ПОСИДЕНЬКИ В БІБЛІОТЕЦІ

З щедрівками переступили поріг приміщення бібліотеки-філії с. Потічок її користувачі в переддень свята старого Нового року, яке припадає на 14 січня, – таке радісне, що люди не захотіли від нього відмовлятися. «З Новим роком, з новим щастям!»,– зустрічала завідувачка гостей, які завітали на новорічні посиденьки «Нема переводу добрим звичаям народу». На посиденьках присутні пригадали і дізналися нове про обрядовість різдвяно-новорічних свят та переглянули відеоролик «Різдво – свято із свят», обряд «Маланки» «Зустрічаємо Маланку-щедрівочку – щедрівочку заспіваємо». І як споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, в бібліотеці-філії справили веселе українське свято з обрядами і забавами.

Характерною прикметою новорічного свята в Україні є щедрування – давній народний звичай церемоніальних обходів хат із побажанням щастя членам сім’ї та розквіту господарства. То ж і в книгозбірні звучав обряд щедрування, що увібрав у себе національний колорит та менталітет нашого народу, став явищем народної художньої творчості. Мова велася за столом і про преподобну Меланію-римлянку, яка померла 13 січня 439 року, і про Василія Великого.

14 січня Церква згадує одного з Великих отців Церкви – Василія Великого. Ця людина була незвичайною, величною, світлою. Він не тільки аристократ за походженням а й аристократ духу, характеру, науки і святості. Свій статок святий Василій витрачав на бідних, на заснування лікарень та притулків для знедолених, а вільний час присвячував добрим справам. Помер Святитель 14 січня 378 року, тому саме цього дня у храмах відправляється урочиста служба на честь Василія Великого. Все свідоме життя він проповідував вчення Христа і користувався великою повагою серед віруючих. Українці увічнили його ім’я в колядці: «А що другий празник – святого Василія! Радуйся, ой радуйся, земле, син Божий народився!».

Різдвяні посиденьки в книгозбірні супроводжувалися різдвяно-новорічними наспівами, посіванням, ворожінням, веселим сміхом, іграми, ознайомленням із літературою, викладеною на виставці-святі «Зима на свята багата».

Відмінний сценарій театралізованого виступу сподобався присутнім, бо колоритні народні традиції – гордість України, а природний гонор і тонкий гумор – в крові у кожного справжнього українця! 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (16.01.2017)
Переглядів: 278 | Рейтинг: 3.0/2
Вітаю Вас Гість