Новини

Головна » Статті » Події

ПАТРІОТИЧНИЙ ДИЛІЖАНС «АКТ ЗЛУКИ ЗУНР ТА УНР В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ»

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить.

22 січня 1919 року увійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

20 січня 2017 року у рамках відзначення Дня Соборності України, працівники Снятинської центральної районної бібліотеки активно долучилися до відзначення 98-ї річниці акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки та переглянули документальний фільм в кінотеатрі ім. Івана Франка (м.Снятин) «Акт злуки ЗУНР та УНР. Історична правда», оскільки в ньому йшла мова про історичні факти, що привели до об’єднання українських земель. Вони з’ясували, які історичні постаті стояли біля витоків формування української державності.

В ході патріотичного диліжансу всі присутні ще раз переконалися в тому, що Україна – єдина країна. Україна – це незалежна, суверенна країна, що має право займати гідне місце серед інших держав світу. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

Слава Україні!!!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (20.01.2017)
Переглядів: 250 | Рейтинг: 5.0/3
Вітаю Вас Гість