Новини

Головна » Статті » Події

«ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ»

Кожна країна має свої державні символи.  В 20 статті Конституції України вказано, що державними символами України є Державний прапор, державний герб і Державний гімн України. Характерними їх ознаками є: вираження національного менталітету, національної ідеї політичного чи історичного змісту та загальнообов’язковість характеру. Основою державних символів є державний суверенітет.

Державний гімн України – музично-поетичний твір, який прославляє Батьківщину, державу, історичні події, їх героїв. Державний гімн України, як офіційний символ держави, виконується під час підняття Державного прапора, відкриття різного роду урочистостей, офіційних зустрічей, прийняття військової присяги, тощо. Слова Гімну затверджуються законом. Гімн України (слова Павла Чубинського, музика Миколи Вербицького) відіграє роль заклику до ствердження самостійності  та суверенності України, надихає український народ на розбудову власної держави.

Державний прапор України – офіційний відмітний знак держави, опис якого встановлюється Конституцією України. Він є символом суверенітету і незалежності країни.

28січня 1992 року Верховна Рада України прийняла Постанову про Державний прапор України. Ним став національний синьо-жовтий стяг. Державний прапор встановлюється на будівлях, в яких розміщуються органи державної влади і місцевого самоврядування, дипломатичні і консульські представництва України за кордоном.

Державний герб – це закріплений у законодавстві офіційний умовний знак, який є офіційною емблемою держави. Державний герб України символізує мир і творчу працю, спорідненість поколінь, він є продовженням історичних традицій українського народу.

З метою поглиблення знань юнацтва про символи своєї держави та виховання шанобливого ставлення до державної атрибутики в повсякденному житті, на юнацькому абонементі Снятинської ЦРБ представлена книжково-ілюстративна виставка «Державні символи України».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (24.01.2017)
Переглядів: 111 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість