Новини

Головна » Статті » Події

ІСТОРІЯ ТА СЬОГОДЕННЯ СЕЛА ЗАЛУЧЧЯ

25 січня для учнів середньої ланки 5-8 класів ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Залуччя Горішнє була проведена година-реквієм «Історія та сьогодення села Залуччя». Завідуюча бібліотекою-філією Кибич Марія Андріївна запросила на захід, на жаль, вже єдиного учасника бойових дій УПА – вдову Чернявську Емілію Петрівну (1938 р. н.). Недавно загинув рідний брат Емілії Петрівни – Чиборак Василь Петрович, який теж був учасником бойових дій УПА.

За розповідями гості, членами УПА були 27 жителів села. Імена та фотографії героїв розміщені на стендах у двох школах села. Книгозбірня активно співпрацює з вчительським та учнівським колективами та долучається до поповнення історичної спадщини краю. Герої поховані на військовому кладовищі, яке знаходиться позаду Греко-католицької церкви св. Юрія.

У військових діях 1916 року (Австро-Угорщина та Росія) та 1918 року (Польща) взяли участь 16 січових стрільців із Залуччя, які в підсумку були вивезені у Сибір разом із 27 родинами.

Емілія Петрівна - жителька славного Покутського села над Черемошем нагороджена медалями, орденами, почесними грамотами та посвідченнями. Непересічна особистість, гордість села: ініціювала створення таблиць з іменами на військовім кладовищі, меморіальну дошку присвячену Кобевко Марії К. (1923-1944), яка була закатованою НКВС за участь у боротьбі за незалежність України. Емілія Петрівна надала багато цінної інформації, документів та фотографій у школи та книгозбірню села.

У бібліотеці-філії оформлена виставка-спомин «Герої УПА – Ваш подвиг не забутий!», де всі бажаючі мають змогу ознайомитися з цікавими та рідкісними документами та книгами.

Людські наміри – безмежні…Може, не все за прожиті роки вдалося так як би того хотілося. Доля відміряла і дні погожі, і дні похмурі… Життєвий шлях Емілії Петрівни достойний написання книги. Присутні зі словами шани та вдячності зверталися до почесної гості, побажали їй міцного здоров’я, а вона, в свою чергу - чистого та мирного неба над головою.

Вклоняємось життєвій мудрості людей, які віддали все найцінніше за волю України, багатому досвіду, любові до Батьківщини, незламності перед труднощами післявоєнної перебудови. Радіємо, що переживши багато бурхливих подій Ви стали свідком народження незалежної держави.

Слава Україні! Героям слава!

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (26.01.2017)
Переглядів: 128 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість