Новини

Головна » Статті » Події

"СЛЬОЗАМИ ТА КРОВ"Ю ОКРОПЛЕНІ КРУТИ"

Історія народу, як і життя людини, має героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. З давніх давен усьому людству відоме зображення «дерева життя» – гілочки, на якій ростуть три листочки. Перший листочок – символ минулого часу, другий – сучасного, а третій – майбутнього, що наводить на думку, про те, що все навколишнє – це наслідки минулих подій. А в тому, що народжується зараз, народжується майбутнє. Добре кажуть, хто не знає минулого, той не вартий майбутнього!

І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається землі своїм минулим. Саме тому ми повинні знати історію. А історія наша полита кров’ю і сльозами.

Однією з найстрашніших її сторінок є бій під Крутами.

„Крутянський бій став національним символом для десятків поколінь борців за свободу та незалежність. 300 українських юнаків-добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п'ятитисячною більшовицькою армією. Вони показали приклад мужності, відданості і незборимості духу".

Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Вшановуючи цю пам'ятну дату у бібліотеці-філії села Вовчківці відбулася година історичної пам’яті "СЛЬОЗАМИ ТА КРОВ"Ю ОКРОПЛЕНІ КРУТИ" Працівники бібліотеки підготували та розповіли про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути та про події, які відбуваються сьогодні, про Майдан та Героїв АТО, зазначивши, що створивши збройні сили для самоврятування нації, український народ, який за всю свою історію ніколи не прагнув загарбати чужу землю, використовував свою військову міць лише для захисту України, для визволення української землі від чужоземного панування. Користувачі книгозбірні декламували вірші, присвячені Героям. Для широкого кола читачів в бібліотеці діє виставка-реквієм "КРУТИ- символ героїзму і відданості нашого юнацтва і символ національної трагедії". Виставка поєднує в собі матеріали про події боїв під Крутами 1918 року і до сьогоднішніх Майдану та АТО.

Де представлені книги та періодичні видання. Дата 29 січня 1918 року — це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.

Але життя продовжується. І нехай День пам’яті героїв Крут несе світло майбутнім поколінням, слугує прикладом глибокої любові, жертовності та милосердя заради вільного нашого сьогодення, стане Днем слави української молоді.

Пам’ять про подвиг Героїв Крут та Героїв АТО буде вічною і святою. 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (27.01.2017)
Переглядів: 209 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість