Новини

Головна » Статті » Події

ТАМ ДЕ ЦВІТ ПРЕКРАСНИЙ УКРАЇНИ ДОВІЧНИМ СНОМ КАЛИННО СПИТЬ

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути.

І ту гарячу кров святу

Землі вкраїнській – не забути!

Щороку ми вшановуємо пам'ять молодих героїв, що в 1918 році полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську Народну Республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їх подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни як одне зі свідчень незалежності духу українського народу, його вічне прагнення до волі і справедливості.

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути – це Голгофа українського студентства, української молоді, це наша незагоєна рана…

Вічна слава героям, котрі полягли у нерівному бою під станцією Крути! Хоча бій під Крутами не мав визначального військового значення, але для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Кров Героїв Крут як вічний вогонь української волі нагадує нам усім про обов’язок працювати для рідної землі.

З нагоди Дня пам’яті мужніх Героїв Крут на юнацькому абонементі Снятинської ЦРБ діє розгорнута виставка історичної літератури «Там де цвіт прекрасний України довічним сном калинно спить».

Всі бажаючі запрошуються до перегляду виставки.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (30.01.2017)
Переглядів: 63 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість