Новини

Головна » Статті » Події

ЧАРЛЬЗУ ДІККЕНСУ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

Кожна епоха в історії літератури має своїх класиків-письменників, які втілили суттєві проблеми часу, створили образи людей, що несли в собі найхарактерніші риси доби.

До письменників такого всесвітнього масштабу належить і класик англійського роману 19 ст. Чарльз Діккенс, який здобув слави ще за життя. Цього письменника називають богом англійської літератури.  Його популярність затьмарювала в свої роки славу Шекспіра і Байрона. Його книжки склали своєрідний атлас життя англійського столичного мегаполісу 19 століття.

Чарльз Діккенс - письменник вікторіанської епохи, який не тільки відобразив її у своїх творах і порушив проблеми, котрі хвилювали англійське суспільство, а й намагався їх розв'язувати. Його активна літературна й громадська діяльність сприяла великим змінам - ліквідації боргових тюрем, реформ у галузі освіти і судочинства, збільшенню кількості доброчинних організацій і відродженню меценацтва. Його любов до бідних і скривджених була справжньою, а не фальшивою, для нього вони були такими ж повноправними членами суспільства, як і заможні, їм він дарував усю силу свого таланту, усю свою любов.

Чарльз Діккенс входить до трійки найбільш екранізованих авторів світу разом з В. Шекспіром та А.Чеховим. Його твори екранізувалися 287 разів.

8 лютого в Снятинській районній бібліотеці для дітей відбулася літературна мандрівка  «Чарльзу Діккенсу присвячується…», на яку завітали старшокласники Снятинської ЗОШ  ім. В. Стефаника. Присутнім було представлено характеристику літературної епохи ХІХ ст., життєвий і творчий шлях письменника, розкрито духовний світ героїв його  книг.

Повне зібрання творів  Чарльза Діккенса становить 30 томів.  З найвідомішими романами  читачі познайомилися завдяки цікавій розповіді бібліотекаря  Садової Л. Д.,  мультимедійній презентації, трейлерам кінофільмів та буктрейлеру.

Такі заходи допомагають поглибити знання про творчість видатних письменників, розвивають, виховують  любов до літератури, книги, читання.

 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (08.02.2017)
Переглядів: 147 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість