Новини

Головна » Статті » Події

РІЗНІ ВІКИ… РІЗНІ МОВИ… ЄДИНЕ – КОХАННЯ

Кохання... воно для кожного своє, воно настільки різне й щоразу неповторне, що йому не можна дати чіткого визначення... Кохання – це те, що допомагає; це те, що змушує страждати; це те, що дарує неповторне й ні із чим непорівняне щастя... І часто не можна сказати що це за щастя, від чого, чому й звідки воно узялося... просто добре, тепло й радісно на душі й тобі більше нічого не треба й ти абсолютно щасливий... Просто щасливий... Ти стаєш кращим, сильнішим, хоробрішим, і в той же час – по-дитячому наївним і вразливим, іноді смішним, в якийсь час трохи божевільним, але завжди щирим. Від кохання нічого не вимагаєш... часом без нього не можна й воно потрібно тобі як повітря, а іноді ти хочеш, щоб воно пішло й ніколи більше не поверталось, тому що той біль, який кохання може заподіяти нестерпний, але ти нічого не можеш із собою зробити й готовий страждати заради тих, нехай навіть і не хвилин, а секунд блаженства й щастя, що зазнаєш побачивши або згадавши образ коханої людини... У такі моменти не почуваєш нічого абсолютно, ти начебто зливаєшся воєдино із чимсь неземним, ніжним, ласкавим і неповторно гарним... ти вже не людина, а щось інше; щось непояснене переповняє твою душу й все тіло... І щоб не трапилося, але всі пережиті тобою страждання коштують цієї миті щастя й млості... і ти дякуєш Богу за те, що він дозволив зазнати тобі це неземне почуття...

Кохання – невичерпне джерело світової літератури й мистецтва від самого початку їх існування. Воно надихає поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І якби поставити собі за мету прочитати і передивитися все, що написано про це почуття, людині, без перебільшення, не вистачило б цілого життя.

До теми першого кохання письменники звертаються знову і знову. Із безлічі книг про любов, відносини і романтичні історії, хочеться порадити прочитати тільки дещицю з найкращих та найцікавіших книг, на мій погляд, які є в міській бібліотеці № 2 м. Снятин.

БИКОВ ВАСИЛЬ. АЛЬПІЙСЬКА БАЛАДА. Биков завжди «воює» в своїх повістях. Після таких реалістичних речей, як «Третя рота», «Журавлиний крик», «Западня» і інших, він раптом написав «найромантичнішу» свою повість, піднявся і читача повів до альпійських красок і панорам, до щемливо короткого, як сліпучий спалах, кохання Івана Терешки і Джулії в повісті «Альпійська баллада». Доля вготувала Іванові нестерпний «вибір», який для людини може бути найстрашнішим. На фоні безжально прекрасних гір разігрався останній акт трагедії: Іван змушений, повинен власною рукою вбити своє несподіване, недовге щастя, щоб врятувати Джулію від мучителів.

БОККАЧЧО ДЖОВАНІ. ДЕКАМЕРОН. У багатьох розповідях «Декамерона» прославляється любов, показана її могутність, що додає людям наснаги в ім'я неї творити чудеса. Всупереч віковим середньовічним уявленням, любов для Боккаччо – не гріх, не вимушена необхідність, що забезпечує продовження людського роду, а велике чудо, величезна радість. У його розповідях вона виступає в різних обличчях – то плотська насолода, то глибока відданість і вірність, то повна самовідданість. Щоб її добитися, люди не тільки йдуть на жертви, але і проявляють багато хитрощів і винахідливості.

БРОНТЕ ЕМІЛІ. ГРОЗОВИЙ ПЕРЕВАЛ. Роман, який входить в десятку кращих уже більше 150-ти років. Єдиний роман, який був визнаний у всьому світі, як головна романтична книга усіх часів. Книга-загадка про бурхливу пристрасть, яскраве життя англійської провінції, про пороки і забобони, таємну любов і заборонений потяг, про щастя і трагедії. Це історія помсти. Головний герой роману, озлоблений і мстивий Хіткліфф, одержимий Кетрін, мстить не тільки тим, хто, як він вважає, зруйнував його життя, але й їхнім дітям. «Грозовий перевал» – роман золотої класики світової літератури, пристрасний, трагічний, що перевернув свого часу уявлення про романтичну прозу.

БРОНТЕ ШАРЛОТТА. ДЖЕЙН ЕЙР. Джейн Ейр, скромна, але горда і незалежна дівчина-сирота, влаштовується гувернанткою в маєток містера Рочестера. Полюбивши один одного, Джейн і Рочестер збираються поженитися. Ставши нареченою коханої людини і відчувши небувале щастя, Джейн зберігає витримку. Вона продовжує давати уроки його дочці і не приймає розкішні подарунки жениха. Але в день весілля відкривається страшна таємниця, яка може назавжди розрушити мрії закоханих і повністю змінити все у їхньому житті.

ВОЙНИЧ ЕТЕЛЬ ЛІЛІАН. ОВОД. Роман ірландської і англійської письменниці «Овод» – книга про відносини, юнацький максималізм, нереалізовані можливості, зломані амбіції, нещасливу любов і нереалістичний опис людських поступків. В житті молодого і наївного студента філософії Артура Бертона було багато неординарних подій, починаючи від тайни народження і зради близьких до трагічного самовідданого кохання та інсценіровки самогубства. Позбувшись ілюзій і втративши довіру до церкви, Артур стає полум’яним борцем за визволення рідної Італії від іноземних загарбників.

ГОНЧАР ОЛЕСЬ. БЕРЕГ ЛЮБОВІ. Прекрасно оспівана автором краса вірності. Любов Софійки-сан, яку вона проносить неначе якусь святиню через усе своє життя, нагадує подарунок, прекрасну пісню, яка не згасне ніколи, навіть наперекір злій долі, яка так жорстоко відняла у неї коханого…

ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ ПАВЛО. РОКСОЛАНА. У романі письменник відтворює події XVI століття, розповідає про дивовижну долю української дівчини Настасі Лісовської. Її з іншими сільчанами захопив у полон татарський військовий загін. А далі невільничий ринок, і юна красуня опиняється в гаремі турецького султана Сулеймана. Але вона не стала приниженою рабинею. Своїм незвичайним розумом, волею і вродою горда слов’янка виборює собі іншу долю. Запаливши серце могутнього султана вогнем любові, вона незабаром стає його законною дружиною, володаркою Сходу, відомою світу на ім’я Роксолана.

ГРІН ОЛЕКСАНДР. ЧЕРВОНІ ВІТРИЛА. Автор створив у своєму творі свій особливий світ. У цьому світі віє вітер далеких мандрівок, його населяють добрі, сміливі, веселі люди. А в залитих сонцем гаванях з романтичними назвами – Лісс, Зурбаган, Гель-Г'ю – прекрасні дівчата чекають своїх женихів. У цей світ – трохи піднятий над нашим, одночасно фантастичний і реальний, ми і запрошуємо читачів, щоб відчути справжні, ніжні почуття, мрії і переконання, щоб зрозуміти, що в світі є місце для дива і доброти, які несуть через усе життя герої романтичної поеми, щоб побувати в невеличкому містечку Каперна, поспівчувати маленькій Ассоль, пройнятись мужністю капітана Ґрея і переконатися: і в нашому житті обов’язково знайдуться мрії, які збуваються. Тьмяний світ залишається поза, коли вмієш любити і твориш диво сам, будь ти капітаном галіота, або письменником, або чуйним читачем.

ГРІН ОЛЕКСАНДР. ТА, ЩО БІЖИТЬ ПО ХВИЛЯХ. У книзі розповідається про молодого хлопця Томаса Гарвея, якому, подорожуючи по морях, довелося зіткнутися з не зовсім звичайними речами. Почувши історію про унікальну жінку, яка здатна ходити по хвилях і з’являтися в образі прекрасної незнайомки всім тим, хто терпить аварію корабля в морі, йому самому довелося побачити це дивне створіння. Дівчину звали Фрези Грант, саме вона врятувала молодого хлопця від неминучої загибелі. Романтика і детектив, загадки і таємниці – все це красиво вплетено в сюжет «Тієї, що біжить по хвилях».

ГЮГО ВІКТОР. СОБОР ПАРИЗЬКОЇ БОГОМАТЕРІ. Зовні химеричний негарний Квазімодо виявляється здібним на любов, бо вона пробудила в ньому найкращі помисли, наповнила душу теплом і бажанням робити добро. Він готовий зробити для Есмеральди все, щоб тільки вона почувала себе щасливою. Хай і не з ним, але хай їй буде добре. Це і є справжня любов, яка йде з глибини душі. Вона не зрадить, так як вона – органічна частина самого єства Квазімодо, який знав у житті так мало радості. Ось чому його любов так зачипає читача, пробуджує найкращі почуття.

ГЮНТЕКІН РЕШАТ НУРІ. КОРОЛЬОК - ПТАШКА СПІВОЧА. Одна зі знаменитих книжок про любов, яку не можна не прочитати. Перед читачем зворушлива історія молодої жінки, повна неочікуваних поворотів, пригод і переживань. Читач отримає істинну насолоду слідуючи за героїнею, сміючись і плачучи разом із нею. Сироту Феріде, запальну дівчинку зі складним характером, бере під опіку сестра покійної матері, у якої підростають двоє своїх дітей – син Кямран і дочка Неджмі. Відносини дітей одразу ж псуються, і все свідоме життя вони проводять у вічних суперечках. Але навіть в цих суперечках видно, як пустунка Феріде, що постійно потрапляє в якісь історії, переймається почуттями до свого кузена. Феріде і Кямрана очікує довгий і складний шлях до усвідомлення своїх почуттів, вони поступово стають ближче і врешті-решт розуміють, що обидва вже не діти і хочуть пов'язати один з одним своє життя ...

ДІККЕНС ЧАРЛЬЗ. ВЕЛИКІ НАДІЇ. Одна з найбільш читаних книг автора. Майже детективний сюжет, небагато містики і гумору, товстий шар моралі і фантастично красива мова. Маленький хлопчик Піп по ходу оповіді перевтілюється в мужчину – разом з його виглядом міняється його душевний світ, його характер, погляди на життя. Книга про нездійсненні надії, про нерозділену любов до безсердечної Естели, про духовне відродження героя.

КАВЕРІН ВЕНІАМІН. ДВА КАПІТАНИ. Через весь твір проходить любов головних героїв твору – Сані Григор’єва і Каті Татаринової. Дивовижні хитросплетіння людських доль у творі, який і пригодницький, і глибоко психологічний. В повісті розкривається історія сім’ї Татаринових – дивна і запутана; показана боротьба і зрада, стійкість і мужність одних героїв, боягузтво і підлість – інших.

КОБИЛЯНСЬКА ОЛЬГА. В НЕДІЛЮ РАНО ЗІЛЛЯ КОПАЛА. В основу повісті покладено мотив романтичної пісні-балади «Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Цей твір зачаровує читача своїм яскравим народнопоетичним струменем, фольклорною поетикою, силою образів, взятих із самої гущавини народного життя. Це не просто переспів народної пісні, не просто розповідь про трагічне кохання хлопця до двох дівчат, а й глибоко філософський роздум про долю людини, про її відповідальність за свої вчинки, про наслідки тих вчинків, про їхній вплив не тільки на наше життя, але й на життя наших близьких. Грицько, талановитий і пристрасний, не має цільної натури, через що й робить нещасними двох дівчат, через що й карається сам. Тетяна не може примиритися з втратою коханого, душа її обійнята нестримним шалом, дівчина не схильна скорятися, як зробила б інша, оскільки Мавра виховала її циганкою, хоч і не була вона циганкою народжена. Своїми руками руйнує вона себе, коханого, весь цей світ, що став для неї незатишним, світ, перейнятий зрадою.

КОЛЛІНЗ УОЛКІ. ЖІНКА В БІЛОМУ. Разюча схожість в зовнішності двох жінок стає для них роковою. Дві героїні, одна – знаменита дворянка і наступниця Ліммеріджа Лора Ферлі, а друга – Анна Катерик, яка втекла із психіатричної лікарні, виявляються в небезпеці. Їх життя пов’язане з одним чоловіком, і цей чоловік – баронет Персіваль Глайд. Лора – наречена баронета і повинна вийти за нього заміж і чимало його збагатити, а Анна шантажує його. Для власної безпеки Глайд задумує підступний план, і життя двох дівчат опиняється в небезпеці…

КОЦЮБИНСЬКИЙ МИХАЙЛО. ТІНІ ЗАБУТИХ ПРЕДКІВ. На початку твору розповідається про закохану молоду пару – Івана та Марічку. Вони належали до ворогуючих гуцульських родів Палійчуків і Гутенюків, боротьба між якими тривала уже давно. Проте це не стало на заваді їхньому коханню. Згодом Іван тривалий час змушений перебувати в наймах на полонині, а повернувшись, він дізнається про смерть Марічки. «Шість літ не було чутки про нього, на сьомий раптом з’явився». Одружився з Палагною та почав «ґаздувати». З часом Палагна стала любаскою сусіда Юри. Іван про це знав, проте йому було байдуже, тому що він не міг забути Марічку та змиритися з болем. Якось у горах Іван почув голос Марічки, попрямував за ним і зустрів кохану у вигляді мавки.

КУПРІН ОЛЕКСАНДР. ГРАНАТОВИЙ БРАСЛЕТ. Почуття до княгині Віри Шейної, дружини предводителя дворянства у телеграфіста Желткова виникло, коли Віра ще була вільною. Але вона не відповіла йому взаємністю. Всепереч всякій логіці Желтков не перестав мріяти про свою кохану, писав їй ніжні листи, а на іменини прислав подарунок – золотий браслет з гранатами, подібними на капельки крові. Віра відказала Желткову, щоб він хоть зрідка, не показуючись на очі, міг бачити її. Рішившись на самовбивство, закоханий юнак в прощальному посланні до коханої не скриває всепоглинаючої пристрасті. Він буквально обожнює Віру, звертаючись до неї словами молитви «Отче наш...»: «Да святиться ім’я Твоє».

МАЙН ТОМАС РІД. ВЕРШНИК БЕЗ ГОЛОВИ. Роман «Вершник без голови» – не казка для дітей, а красивий і яскравий твір для читачів в романтичному віці від 12 до 99 літ. На сторінках роману ніжні обійми і палкі признання змінюють картини підлих убивств і раптова поява зовсім реального вершника без голови. Любовно-детективний сюжет роману тримає читача в напрузі до найостанніших сторінок.

МАККАЛОУ КОЛЛІН. СПІВАЮЧІ В ТЕРНИНІ. Сага про родину Клірі – заворожуючий роман, який можна перечитувати безліч разів і постійно переживати бурю емоцій, ніби вперше. В романі розповідається про три покоління родини трудівників з Австралії, які шукали своє щастя. Меггі Клірі самовіддано закохана в духовного наставника її родини, священика Ральфа де Брикассара, готова все життя нести любов як щасливий дар і жорстоку муку ради небагатьох моментів, коли вона може бути з коханим. Ральф теж любить дівчину, але монаша ряса і обіт перед Богом для нього важливіші від земного кохання. Переживши безліч бід, загубивши близьких людей, перейшовши через незгоди, Меггі залишається вірною своїй любові. Меггі асоціюється із птахою із кельтської легенди, яка все життя проводить в пошуку тернового куща, щоб загинути від його шипів, заспівавши свою останню почуттєву пісню.

МІТЧЕЛ МАРГАРЕТ. ВІДНЕСЕНІ ВІТРОМ. Єдиний роман авторки з тих книг, які дозрівають разом з нами. Прочитаний в юності, він цілком сприймається по-іншому в зрілі роки: бачиш більше війни, більше історії, більше мудрості і життєлюбства. Дивовижна історія яскравої, сильної жінки, тісно переплетена з історією країни і долями різних людей. Це ще й найдивніша, найгіркіша і найнесамовитіша історія кохання, про яку доводилося читати. Скарлетт, будучи юною і примхливою красунею, опиняється у вирі подій, які кидають її від сяючої вершини життя до найтемнішого і безпросвітного існування. І тільки любов допомагає їй не здаватися. Звідки в неї, вихованої в тепличних умовах, серпанковій панночці, раптом беруться і чоловіча воля, і жорсткий, критичний розум, і благородство, та деколи і безсоромна продажність? Навіть найрозпещеніший читач не зможе прочитати цей роман без душевного крику, без прискореного серцебиття, без глибокого відчаю.

МОПАССАН ДЕ ГІ. МИЛИЙ ДРУГ. Не зумівши добитися власними силами багатства, положення і суспільного визнання, головний герой роману – бувший воєнний Жорж Дюруа мріє, щоб «зробити хорошу партію», оженившись на жінці розумній, багатій і впливовій. Він починає похід «по трупах»: робить пропозицію Мадлені поряд з іще не застиглим тілом Форестьє; він спокушає пані Вальтер, дізнавшись про її почуття до нього; він заручається згодою Сюзанни на шлюб, ще будучи жонатим на Мадлені. При цьому Жорж зустрічається з Клотільдою де Марель – своєю першою великосвітською любовницею і, як виясняється, справжньою любов’ю, до якої в нього єдине щире почуття.

РЕМАРК ЕРІХ МАРІЯ. ТРИ ТОВАРИШІ. Книга про післявоєнну Німеччину вважається однією з найкращих світових романів про любов, причому більше всього її люблять читати ті, хто терпіти не може таких романів. Напевне тому, що Ремарк гранично правдивий, не залишає читачу ілюзій і при цьому розповідає про головне настільки проникливо, що переоцінки цінностей після прочитаного нікому не уникнути. Найвідоміший твір Ремарка, мабуть, найкрасивіша історія людських почуттів. Війна обпекла душі людей, і рани ще не загоїлись. Але все можна подолати, коли поруч є два товариші та кохана. Головний герой твору, Роберт Локамп, втратив свою кохану. Книга допомагає зрозуміти, що в світі існує дещо більш важніше, ніж гроші, влада, кар’єра, успіх і т. д.

РЕМАРК ЕРІХ МАРІЯ. ЧАС ЖИТИ І ЧАС ПОМИРАТИ. Одна з найсильніших книг Ремарка поряд з «Трьома товаришами». Тема війни тісно переплітається з темою кохання. Йде 1944-й рік, німецькі війська відступають. Ернст, отримавши відпустку, їде додому, але Верден перетворений в руїни бомбардуванням. В пошуках батьків, він випадкого зустрічається з Елізабет, з якою вони зближуються…

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (14.02.2017)
Переглядів: 166 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість