Новини

Головна » Статті » Події

КОЖНИЙ ІЗ НАС ПОСТІЙНО ЗУСТРІЧАЄ БОГА ЗНОВУ

Як нестримно летить час…. Ще зовсім недавно ми тішилися новорічними святами, а ось вже почався відлік лютого – останнього місяця зими. Ще лютує зима хуртовинами, ще тріскотять морози і лежить сніг, але у повітрі вже пахне весною. Здається, що зима хоче надолужити згаяний час, тому й лютує. Лютий, за своїм характером, найпримхливіший із місяців, та все ж сонечко повертає на весну, поступово збільшується день. Мудро відмічено у народному прислів’ї : «Лютневий сніг весною пахне».

Кожен місяць славиться величними святами: січень – Різдвом та Водохрещем, а лютий – Стрітенням Господнім. Свято Стрітення Господнього весь православний світ відзначає 15 лютого. У цей день на виконання закону Матір Божа з Йосифом і принесли Ісуса до храму, а для пожертви - принесли двох голубенят.

Слов’янське слово «Стрітення» перекладається як «зустріч». Стрітення — це зустріч старця Симеона з Богом. Симеон був чоловік праведний і благочестивий — за переказами, один з перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді з’явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки своїми очима не побачить сповнення цього пророцтва.

13 лютого у приміщенні бібліотеки-філії с. Рож-Поля була проведена година народознавства «Кожний із нас постійно зустрічає Бога знову». Провідний бібліотекар Гаврищук Л. М. розповіла присутнім про святкування свята Стрітення Господнього в Україні. Також цього дня всі відвідувачі книгозбірні мали змогу переглянути книжкову виставку «Стрітення Господнє». Бібліотекар зазначила, що Стрітення- це не лише свято зустрічі Симеона з Христом, на яку він чекав усе своє життя, а й зустріч самого Христа із людством. Дух богослужби Стрітення є той самий, що й дух Христового Різдва і Богоявління: прославити Богоявління на землі, звеличити Христове Божество та віддати честь Пречистій Діві Марії як Богоматері.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (14.02.2017)
Переглядів: 108 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість