Новини

Головна » Статті » Події

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ : НОВИЙ ВІДЛІК ЧАСУ

28 червня Україна відзначає велике державне свято — День Конституції України. Напевно, кожен погодиться, що прийняття Основного Закону держави — це така подія, значення якої в житті кожного громадянина цієї держави важко переоцінити. Значення Конституції України виявляється, насамперед, у тому, що в ній закріплено право українського народу мати власну державу, дається відповідь на питання, якою ця держава буде, які шляхи її розвитку. А ще не забуваймо: у різні періоди існування українського народу були спроби отримати юридичне оформлення держави.

Ще в період Київської Русі на віче укладалися договори між князем і народом, князем і його дружиною, що відображено в різних редакціях «Руської правди». У новий час особливу роль у формуванні конституційних ідей в Україні відіграла Конституція, створена Пилипом Орликом, ставши в Європі першим подібним документом. Конституція 1996 року стала важливим етапом в українському державотворенні та законотворчості, у розвитку українського суспільства. Саме Конституція проголосила Україну суверенною, проте вперше це вдалося належним чином зробити після тривалої, напруженої роботи над Основним Законом держави 28 червня 1996 року.

До Дня Конституції України 27 червня в бібліотеці-філії смт. Заболотів для дорослих бібліотекарі Чорнодолюк Г. С. та Савчук Т. С. оформили книжкову поличку «Сила закону – сила держави» та провели юридичну годину «Конституція України – новий відлік часу». Присутні дізналися про те, що перша українська, козацька Конституція Пилипа Орлика була написана в латинському варіанті і вважалося, що перекладу не існує. Проте, український варіант був перекладений з латинської ще за часів козацтва і він понад півстоліття зберігався у Запорозькій Січі, а коли останнього знищили російські війська — потрапив до Москви. Документ в архіві лежав на видноті, а згори було написано, що це Конституція Пилипа Орлика. Разом із нею було підшито невідомий до цього лист короля Швеції Карла ХІІ до козаків, у якому він погоджується «воювати проти москаля». Можливо, тому так довго цю Конституцію не могли знайти.

Мудрі слова сказав видатний український мислитель В’ячеслав Липинський, який усе своє життя присвятив розбудові української державності. «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її собі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути». Ви – громадяни України, вам належить її майбутнє. Саме вам втілювати в життя мрії і сподівання попередніх поколінь. Можливо, хтось із вас також стане творцем Конституції України – додасть нову важливу статтю до цього головного документа країни.

 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (29.06.2017)
Переглядів: 177 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість