Новини

Головна » Статті » Події

ЯСНІСТЬ В ДУМАННІ, ПРАВДА В ГОВОРІННІ, РІШУЧІСТЬ У ЧИНІ

Роман Шухевич – Тарас Чупринка(1907-1950), діяч націонільно-визвольного руху України.

1 липня у бібліотеці – філії с. Завалля була проведена година історії до 110-ої річниці  від  дня народження Романа Шухевича – Тараса  Чупринки. Захід доповнила книжкова виставка «Вічна слава героєві Української національно-визвольної революції».

Роман Шухевич – політик, військовик-державник, патріот. Українському народові випала гірка доля, але заразом та сама доля не пожаліла нам людей великого масштабу, людей сильних духом, які з’явилися  на арені нашої історії, і в критичні моменти відігравали важливу роль в житті народу. В час державобудівництва і в час змагань за відновлення втраченої незалежності, за збереження нас як нації і примноження тих вартостей, що сповідує наш народ: бажання свободи, волі, бути господарем на своїй землі.

 «Може тому нас ніхто не знищив,  не проковтнув, хоч було чимало таких, що хотіли це зробити, починаючи з давніх часів і по сьогоднішній день. Ознаменовані хоробрістю, геройством, відданістю національній ідеї, Богом послані нам пересічні постаті були сторожем нашого буття, засвідчуючи перед світом істину, що кожний народ має право на вільне життя. Саме до таких постатей в ХХ столітті належав Роман Шухевич, відомий в народі як генерал-хорунжий Тарас Чупринка, славетний командир Української Повстанської Армії (УПА), який в період Другої Світової війни вів боротьбу проти фашистських наїзників, а відтак - московського окупанта, і який загинув геройською смертю 5 березня 1950 року в штаб-квартирі свого переховування в селі Білогорища, що поблизу Львова.

Пригляньмося до цієї людини, яку вшановуємо з нагоди 110-річчя від дня народження, до людини великого масштабу, великих геройських діл, твердої рішучості, безкомпромісного борця, яка ставила справу свободи і незалежності нашого народу понад усе. Пригляньмося до умов, серед яких він виростав і в яких формувався його світогляд, до процесу підготовки до великих завдань, які були на нього покладені.

Народився Роман Шухевич 30 червня 1907 року у Львові. В 1930 році одружується. Родина Романа Шухевича зазнала жорстоких репресій від радянської влади.

Роман Шухевич походив з роду, в якому плекалися такі вартості, як патріотизм, духовність, шана до рідної української культури, був глибоко релігійним і визначався освіченістю.

Роман Шухевич - Тарас Чупринка - це національний герой, символ змагань та боротьби за свободу і незалежність України.

Завідуюча книгозбірнею на завершення заходу провела із користувачами  історичну вікторину «Як ми знаємо наших героїв?», яка розбудила цікавість присутніх до історії Батьківщини.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (04.07.2017)
Переглядів: 183 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість