Новини

Головна » Статті » Події

«РУШНИК-ОБЕРІГ НА ВСЕ ЖИТТЯ»

Висить рушник у хаті на кілочку,

Калина червоніє на столі,

А біля неї – жовті колосочки,

Мов пустотливі братики малі,

Це все – моя земля, моя Вкраїна,

Це рук моєї матері тепло,

І цей рушник, яким і дочку й сина

Благословляє мати на добро.

6 липня 2017 року в бібліотеці-філії с. Орелець відбувся День краєзнавства -«Рушник-оберіг на все життя», який ознайомив користувачів із давніми символами українського народу, допоміг розкрити їх красу і поетичність та виховати почуття глибокої поваги до дідів і прадідів, що зберегли і донесли до наших днів глибину символів.

Підготувала захід завідуюча книгозбірнею Надія Харітоник, яка розповіла всім присутнім, що вишиті рушники здавна були поширені на Україні як неодмінний атрибут народного побуту, весільної і святкової обрядовості, як традиційна окраса селянського житла. Важливі події в житті народу ніколи не обходились без рушників, які, крім декоративного навантаження, мали великий образно-символічний зміст. У всьому декоративно-прикладному мистецтві немає іншого такого предмета, який би концентрував у собі стільки різноманітних символічних значень. З цікавістю користувачі відповідали на вікторину «А на тих рушниках – Україна моя».

Рушники завжди висіли на покуті, святому місці, де збирається вся родина на трапезу, освячуючи її молитвою. По суті рушники виконували роль тих же святих образів.

У книгозбірні була оформлена книжково-ілюстративна виставка «І рушник вишиваний на щастя на долю дала» за сприянням користувачів бібліотеки, які принесли та розповіли про історію кожного із вишиваних див. На завершення всі присутні заспівали пісню А. Малишка «Пісня про рушник».

Вишитий український рушник пройшов крізь віки і нині щедро розстелений для всіх, хто не черствіє душею, близьким і далеким друзям і гостям. То ж нехай цей символ завжди буде у Вашій оселі, як ознака великої любові і незрадливості та буде оберегом протягом всього вашого життя.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (11.07.2017)
Переглядів: 261 | Рейтинг: 5.0/2
Вітаю Вас Гість