Новини

Головна » Статті » Події

«ВЕСЕЛКОВИЙ ТАЛАНТ ЯРЕМИ ГОЯНА»

Народився Ярема Петрович Гоян 11 липня 1940-го р. в селі Долішнє Залуччя на Снятинщині у хліборобській родині. Слово письменника – особливе, запашне, розкішне, як природа і своєрідність покутської землі. На ній виріс Ярема Гоян. Вчився у сільській семирічці, закінчив середню школу імені Василя Стефаника в Снятині (1956), працював у колгоспі (1956-1958) та дописував до районної газети, брав участь у роботі літоб’єднання, пробував своє перо у журналістиці і художній творчості.

Рання проба пера переросла для Яреми Гояна у справу всього життя. Ярема Петрович 45 літ плідно працював у царині мистецтва українського слова. Розпочавши шлях журналіста у районній газеті (тепер  - «Голос Покуття»). Пройшов велику творчу школу: факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка, редакції обласних та республіканських газет, державне видавництво «Веселка».

Послужний список творчого надбанку краянина : «Львівщина» (1973), «Моршин» (1973 ), «Рушники» (1975), «Немирів» (1977), «Славичі» (1979), «Духовні скарби народу» (1981), «Вогні яворові» (1984), «Василь Касіян» (1986), «Перстень верховинця» (1989), «Таємниця Лесикової скрипки» (1992), «Воскреснемо» (2000), «Присвята» (2001), «Автопортрет» (2004), цікава книга лірики «Ластівка» (2003).

Письменнику присуджено Національну премію України імені Т. Г. Шевченка, а за вагомий внесок у розвиток книговидання і поліграфії – звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Веде значну громадську роботу, член Ради Національної спілки письменників України, Центрального правління Всеукраїнського товариства  «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, очолює журі премії  імені Лесі Українки та імені Олени Пчілки, тривалий час очолює видавництво дитячої літератури «Веселка».

Ярема Гоян частий гість Снятинщини. Тут при його помочі відкрито книгарню дитячих видань, книгами видавництва «Веселка» постійно поповнюються бібліотеки району та всієї України.

З нагоди  77 – річчя з дня народження письменника, журналіста, директора видавництва «Веселка», члена спілки письменників України лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Я. П. Гояна. В краєзнавчому відділі Снятинської ЦРБ оформлена книжково-ілюстративна поличка «Веселковий талант Яреми Гояна». Ознайомившись з виставкою, можна дізнатися, що письменник з схвильованим художнім словом, відкриває читачеві високі чуття і світлі думи, тривоги за долю України і величання її славою. Сторінки його книг освітлені словом глибокої шани до коріння роду.

Запрошуємо до Снятинської ЦРБ в краєзнавчий відділ ознайомитись з творчістю нашого краянина Яреми Петровича Гояна.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (12.07.2017)
Переглядів: 165 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість