Новини

Головна » Статті » Події

ГОДИНА ІСТОРИЧНОЇ ПРАВДИ "СВЯТИЙ ЙОВ КНЯГИНИЦЬКИЙ - ВІРНИЙ СИН СВОГО НАРОДУ"

   Завідуючий  бібліотекою-філією с. Красноставці для широкого кола читачів провів годину історичної правди «Святий Йов Княгиницький –вірний син свого народу», присвячену роковинам з дня канонізації святого. Захід відбувся біля пам’ятника Йову Княгиницькому, який розміщений в центрі села. Серед присутніх були: голова сільської ради Михайло Угрин , завідуюча сільським клубом,  небайдужі односельчани, вчителі, молодь та депутати сільської ради. На заході була присутня Кнігніцька Марія Іванівна, яка є матір’ю мецената, за кошти якого було виготовлено пам’ятник Йову Почаївському.

   Завідуючий бібліотекою-філією с. Красноставці Михайло Бигар нагадав усім присутнім основні епізоди з життя видатного земляка та побажав усім мати тверде духовне переконання як у Йова Княгиницького.

   Відомостей про його життя збереглося дуже мало. Йов Княгиницький народився в 1550 році в містечку Тисмениця в багатій родині, яка належала до патріотичних, але консервативно настроєних кіл українського суспільства. Освіту здобув у школі Уневського монастиря. Як кращий учень школи був направлений в Острозьку Академію для здобуття вищих наук. Там він не тільки навчається, але й стає викладачем, княжим послом, слугою чесним. В свої молоді роки сили і знання віддає на службу українському народу і вихованню молоді. В цей час до князя Острозького прибуває делегація афонських ченців на чолі з Верлаамом, які встигли за короткий час переконати Йова, що все в світі "...похоть телесная і прелесть очесная".
Князь намагався його одружити із своєю дочкою, але Йов відхиляє його пропозицію і повертається в Грецію більше як на 12 років. Там він близько зійшовся з Іваном Вишенським, підтримуючи з ним дружні стосунки і пізніше, розділяючи значною мірою його погляди. В 1603—1604 рр. повернувся на батьківщину, взяв участь у книгодрукуваннях Дерманської друкарні, відстоював  антикатолицькі погляди.
   "Йов був без сумніву чоловік великого і чистого характеру незламної енергії і трудолюбія, чоловік яких може найбільше потребує кожний час і кожний народ". Перейнявшись на Афоні тамошніми ідеалами, він, один із кількох афонітів, які вернулися на Русь старався приложити ті ідеали до нашого життя, реформуючи монастирі в Уневі, Угорнику і в Печерській Лаврі в дусі непорочного життя аскетизму, закладаючи в кінці знаменитий Манявський Скит.
   В 1606 році заснував біля села Маняви (нині Богородчанський район Івано-Франківської області) монастир Манявський скит. Підтримував дружні стосунки з Іваном Вишенським, Захарієм Копистенським та іншими церковними діячами. До Княгиницького зверталися як до авторитету у справах чистоти віри (відоме звернення Кирила Транквіліона).
Помер Іов Княгиницький 29 грудня 1621 року на Скитику, але захоронили його у Некрополі Скиту, склепі мурованому під фундаментом головної церки воздвиження Чесного Животворящого Хреста Господнього. Чіткий напис на надгробній плиті сповіщає про це (Плита знаходиться у відбудованій церкві Воздвиження Чесного Хреста).
   В 1994 році Священний Синод Української Православної Церкви (МП) затвердив чествувати память пеподобного Йова (Княгиницького) і причислив його до лику місцевошанованих святих. 15 липня 2004 року Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату приєднав преподобних Іова і Феодосія Манявських до лику святих для загального церковного вшанування і вніс їхні імена в Православний церковний календар. Їхні мощі зберігаються у Воздвиженській соборній церкві.

   

   

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (19.07.2017)
Переглядів: 102 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість