Новини

Головна » Статті » Події

ІВАН МАЗЕПА – ГЕТЬМАН УКРАЇНИ

  Переможців  - не судять. Судять переможених. Гірка це істина підтверджена і справджена багатьма, багатьма століттями… Вироки історії часто-густо бувають помилковими, але завжди невблаганними…Як же добре і глибинно  цю формулу знав Мазепа! Не лише тому, що був одним з найосвіченіших людей доби, а й тому, що в немалім вже віці бувши, сам над законами історії замислювався і сам досвідченим розумом шукав її таємниць…

  Український гетьман Мазепа - це ціле явище, давно відоме європейській громадськості. Його, сповнена гострих колізій доля, надихнула багатьох митців. Про гетьмана Івана Мазепу написано багато книжок і немало поем  як в українській, так і світовій літературі попри свого роду спротиви і заборони. Надто велична і небуденна постать, без перебільшення – найвеличніша серед українських гетьманів, овіяна романтикою, поезією і таємницею минулих століть.

  Державний діяч і політик найвищого ґатунку, Іван Мазепа був одним із найвправніших дипломатів Європи, полководцем і водночас поетом, у віршах якого найвідчутніше відлунювали патріотичні мотиви, уболівання за долю України.

  Про фатальну долю гетьмана Івана Мазепи, про його величний і неоцінений  вклад у розбудову культури України розповіла бібліотекар книгозбірні с. Тучапи на заході, який був приурочений до ювілею  - 330 років  з дня обрання Мазепи гетьманом Лівобережної України. Для користувачів бібліотекар підготувала історичну мандрівку в історію «Іван Мазепа – великий гетьман України».   Відвідувачі дізналися про життя і діяльність гетьмана  та відкрили для себе маловідомі факти з його життя.

  Дуже приємним було те,  що присутні на заході виявилися вдячними слухачами, а їхні серця були відкриті для нових знань з історії Батьківщини.

   

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (25.07.2017)
Переглядів: 66 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість