Новини

Головна » Статті » Події

ГЕТЬМАН ЛІВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ – ІВАН МАЗЕПА

   Іван Мазепа 330 років тому був обраний гетьманом Лівобережної України. Саме ця урочиста дата стала приводом для того, що бібліотекар бібліотеки – філії села Завалля провела історичний екскурс у минуле. Для більш детального ознайомлення з визначною постаттю Івана Мазепи оформлена книжкова виставка «Людина – легенда». Завідуюча книгозбірнею Любов Опарук разом з присутніми поринули в подорож минулих літ.

  Гетьман Іван Степанович Мазепа походив з шляхетського православного роду Мазепинців – Колединських, якому належало село Мазепинці, що біля Білої Церкви. В Мазепинцях народився гетьман дня 20 березня 1632 р. Його мати Марина, що згодом під іменем Марії Магдалини була ігуменею Києво – Печерського Вознесенського дівочого монастиря, походила з шляхетського роду Мокієвських. І Мазепи й Макієвці служили в козацькому війську гетьмана Богдана Хмельницького.

  Бібліотекар розповіла присутнім, що події сивої давнини і сьогодення немов би повторюються. Гетьман бажав зробити Україну великою і сильною державою та звільнити її від важкого московського гніту. Це не була легка справа: московський цар Петро Великий підніс Росію до величної могутності, але до України відносився вороже і бажав знищити останки її державності.

  Іван Мазепа – одна з тих знакових постатей української історії, життя та вчинки котрих і сьогодні викликають гарячі суперечки фахових істориків, аматорів і людей взагалі далеких від історичних перипетій. Політичний діяч, військовий, меценат, просвітянин, дипломат, блискучий світський кавалер, обдарований поет і музикант серед усіх українських гетьманів…

   Користувачі бібліотеки-філії дізналися багато цікавого про гетьмана Мазепу, а також про бій під Полтавою, переглядаючи книжкову виставку.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (26.07.2017)
Переглядів: 56 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість