Новини

Головна » Статті » Події

ХРЕЩЕНІ ДУХОМ СВЯТИМ

День хрещення України - Русі є для нас визначною подією, адже всезагальне хрещення у 988 році стало своєрідним «днем народження» нашої Церкви – новим етапом становлення Православ’я на теренах Київської Русі та визначило подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини.

28 липня 2017 року відбулося загальноцерковне святкування в «колисці» східнослов’янського Християнства – місті Києві. В цей день Православна Церква відзначає також пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого. Володимир Святославович увійшов в історію нашого народу як хреститель України-Русі. Саме він заклав християнську парадигму на наших землях і тому вшановується нащадками як рівноапостольний святий.

28 липня завідувач бібліотеки – філії с. Красноставці   разом з читачами бібліотеки прийняли участь в Богослужіннях та заходах в честь 1027- річниці Хрещення України, які відбувалися у Свято – Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Завідувач бібліотеки – філії с. Красноставці, який  є священнослужителем УПЦ Київського Патріархату,та військовим капеланом відслужив урочисту літургію разом із священнослужителями з цілої України.

Літургію очолював Святійший патріарх Філарет, якому співслужило близько тисячу священників з різних куточків нашої держави. На урочистому богослужінні були присутні багато священиків, воїнів АТО, велика кількість людей з усіх регіонів України. Кількість вишиванок на один квадратний метр просто вражала - і це уже стало доброю традицією.

Володимирський кафедральний собор не зміг вмістити велику кількість віруючих, тому багато людей, яких було близько двадцяти тисяч, слухали Божественну літургію за стінами собору. Багатотисячний натовп не змогла налякати навіть  сильна гроза, яка тривала протягом всього Богослужіння.  Паломники подолали важкий шлях, щоб вшанувати пам’ять князя Володимира Великого та помолитися за мир в Україні.

Надзвичайно урочистим був хресний хід від Володимирського кафедрального собору до пам’ятника святителя князя Володимира. Незважаючи на свій поважний вік патріарх Філарет очолив похід вірних  УПЦ КП. Колона священників та прочан розтягнулася на півтора кілометра.

Хресний хід з нагоди хрещення Київської Русі, організований Київським патріархатом 28 липня, очолила колона з учасників бойових дій на сході України та із військових священиків – капеланів. Крім того, капелани пронесли Головну ікону військовослужбовців – ікону Пресвятої Богородиці – покровительки українських воїнів. Проходження військових священиків в даній ході, це візуалізація того, що духівник - це не тільки священик на парафії, а і захисник душі воїна в окопах та степах. Завідуючий бібліотекою –філією с. Красноставці також є військовим капеланом УПЦ КП .

Військові капелани - це інститут, створений Київським патріархатом. Кількість цих священиків в АТО найбільша. Завдяки їм  бойовий дух в українській армії надзвичайно великий.

Хресний хід до дня святкування Хрещення України-Русі 2017 року  - це, ніби, сімейне свято, а для капеланів –це зустріч з побратимами, молитва за мир в Україні, спогади про страшні події на Сході держави.

Багато священиків прибуло з родинами, деякі приїхали з парафіянами. Незважаючи на гнітючу спеку, прочани достойно долали кілометри Київської розпеченої бруківки.

Апофеозом став молебень на Володимирській гірці де всі присутні помолилися за мир та спокій в державі. Заупокійна панахида за загиблими на Сході України хлопцями викликала сльози в багатьох присутніх. Особливо зворушила всіх присутніх «многолітня», яке заспівали військові капелани.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.08.2017)
Переглядів: 61 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість