Новини

Головна » Статті » Події

МАЙСТЕР КЛАС «МАКОВІЙСЬКА КВІТКА»

В рамках Соціальної програми «Дитина в бібліотеці» бібліотека – філія с. Красноставці проводить  різнопланові  заходи для всебічного розвитку дітей. Особливо корисними є заходи краєзнавчого спрямування. Перед святом мучеників Макавейських, щоб ознайомити  найменших користувачів книгозбірні з українськими народними традиціями та культурою, виявити  та розвивати у дітей творчі здібності, завідуючий бібліотекою-філією Бигар М. В. провів майстер – клас «Маковійська квітка».

  Кращого літнього свята, аніж Маковій, здається, не знайти. Найменші користувачі храму книги з радістю згодилися допомогти виготовляти та прикрашати  «Маковійчика». Діти нарвали городніх квітів і зілля: чорнобривців, настурцій, рути-м'яти, васильків, нагідок, а також клематису, чебрецю, лугової материнки та ромен-зілля. На додаток приготували ще декілька троянд, які стали окрасою букета. Під час приготування композиції зав. книгозбірнею розповідав, що кожна з цих рослин має своє призначення: рута-м'ята оберігатиме нас од всіляких напастей й додаватиме здоров'я хатнім, материнка освячує плодовитість бджіл, головна частина «Маковійчика» - мак знаменує братів Маккавеї,а троянда – королева краси серед квітів. Апофеозом  цього дійства стала розповідь про історію свята та традиції його святкування.

14 серпня Православна церква відзначає свято Маковія (Маковея) на честь іудейських мучеників – семи братів Маккавеїв, яких їхня мати Соломія благословила на мученицьку смерть за християнську віру.  На наших теренах у день пам’яті священномучеників братів Маккавеїв відбувалася традиційна служба Божа. Вона починалася і закінчувалася дуже урочисто. Свято ще називають перший, мокрий або медовий Спас. Цього дня у церквах святять воду, квіти, мак. За традицією, на Маковія кожний має мати букет квітів, в якому обов'язково присутні великі достиглі голівки маку. Потім їх кладуть за образи і там зберігають до весни; ними прикрашають хрест і свічки - трійці на Йордань. Дітей у храмі й біля нього, як тоді казали, було повно «як маку». Так, цього дня у християнстві починається піст. Тому батьки поштували дітвору пісним святочним обідом, коржами з маком, медом, пиріжками... Духовна радість усіх людей, одухотворення природи і людини в особі дітей, їхнє пошанування дарів Бога зливалися у велике святочне дійство.  Вважалося, що освячені квіти і зілля підсилюють свої лікувальні властивості. Дівчата на Благовіщення заплітали їх у коси, як символ кохання і краси. Перед пологами зело клали біля породіль, щоб дитятко було гарне й здорове, щоб його ніщо не вразило.

Нехай нинішнє свято Маковія принесе радість усім українцям, в першу чергу тим, хто воює на Сході, й тим, хто на мирній території докладає зусиль і допомагає воїнам швидше здобути перемогу. А «маковійська квітка» нехай оберігає наших бійців від військових дій агресора, принесе зцілення пораненим й хворим, стане символом миру та відродження України.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (16.08.2017)
Переглядів: 57 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість