Новини

Головна » Статті » Події

СВЯТО СПАСА СВЯТКУЄМО - РАДІСТЬ ВСІМ ДАРУЄМО

Смачного меду, яблучка святого,
Добра родині, щастя у сім’ї,
Святкуймо Спаса і молімось Богу,
Радіймо, що живемо на землі.

Свята і звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Збереження і примноження славних традицій українського народу, відродження духовності, народних звичаїв і обрядів є невід'ємною складовою роботи книгозбірні. Бібліотека-філія с. Вовчківці зберігає соціальну та культурну пам'ять, що міститься в матеріальному предметі - КНИГА і розвиває в користувачеві потребу в ній.


Серпень в українських традиціях завжди був місяцем збору урожаю, тому і свята, які випадають на цей місяць, мають дуже смачні та духмяні звичаї.
 Перше велике церковне серпневе свято – Перший Спас, або ж Медовий, його відзначають 14 серпня. Насправді, це свято пов’язане з переносом частки хреста, на якому був розп‘ятий Ісус з Імператорського палацу у Константинополі до храму Святої Софії. А ще цього дня згадують святих мучеників Макавеїв. Звідси і альтернативна народна назва – Маковея.
А до церкви цього дня йдуть святити «маковейчиків» - букети польових трав з маковими коробочками. Вважається, що цей оберіг потрібно зберігати вдома до наступного Маковея – щоб захистити господарство від негараздів.


 Другий Спас - Яблучний, святкують 19 серпня. Це свято Преображення Христового. Раніше селяни до другого Спаса взагалі не їли яблук, бо вважали це за гріх. Цього дня українські господині несуть до церкви грушки та яблучка нового сезону. На святковому столі обов‘язково має бути випічка з яблуками та грушами – пироги, пиріжки, а ще – яблука, запечені з медом та корицею.


 Третє смачне свято серпня – Горіховий або ж Хлібний Спас, яке святкують 29 серпня. За легендою, це свято створення нерукотворного лику Ісуса Христа. Цього дня святять перший хліб нового урожаю і, звісно, горіхи. Вважалось, що саме з цього дня їх вже можна їсти. Горіховий Спас завершував Успенський піст, тому і святковий стіл має бути багатий на все смачне та скоромне.


До СМАЧНИХ СЕРПНЕВИХ СВЯТ в бібліотеці- філії села Вовчківці представлена книжкову виставка- ікебана «Цілющі джерела українських традицій». На ній представлена література про традиції та звичаї українського народу, про походження свят, про те, коли і як їх святкують. Тож запрошуємо всіх бажаючих до перегляду святкової виставки.
ДОРОГІ КОРИСТУВАЧІ !!! В ці прекрасні, світлі свята, хай Божа благодать зійде з небес і обдарує Вас своїм щастям, міцним здоров'ям і великою радістю.

 

 

 

 

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (17.08.2017)
Переглядів: 52 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість