Новини

Головна » Статті » Події

«МАЛЬОВАНА ІСТОРІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ»

Якщо любиш свою землю, рано чи пізно починаєш цікавитися історією, корінням нашого народу, його історичної боротьби за волю, за право бути господарем на власній землі. Відчуваючи себе незалежним до свого народу не можна не замислюватися над тим з чого почалася його історія.

У святкові дні Незалежності України в бібліотеці-філії с. Зібранівка відбулася прем’єра книги братів Капранових «Мальована історія Незалежності України». У заході взяли участь жителі села, учні старших класів Зібранівської школи.

Про славетних лицарів, що боролися за Україну активно обговорювали Шегда Анастасія, Яківчук Вікторія, Невалений Максим та інші. Їм було дуже цікаво дізнатися про видатні перемоги наших прадідів. Юнаки ділилися враженнями про багату і цікаву нашу історію.

Бібліотекар повідомила, що автори цього видання склали послідовну, зрозумілу вітчизняну історію. Починаючи з трипільської  культури і до наших днів. Історія – це не набір фактів і дат, це безперервний процес який не зупиняється ні на мить. Саме для цього, спираючись на праці гігантів української історії, археології та етнографії автори цієї книги вибудували єдиний ланцюг подій минулого, що врешті  призвели до появи на мапі світу Незалежної держави із назвою Україна.

Брати Капранови  два роки працювали над джерелами, створювали текст, вигадували мальовані сюжети, будували пантеон героїв. Весь виклад базується на фактах, на які спирається історична наука і які підтверджені першоджерелами. Просто виявилося, що з них можна скласти безперервну , послідовну, зрозумілу історію, яка повязує в одне ціле і Крим, і Закарпаття, і Галичину, Слобожанщину, Таврію, Волинь і Донбас. А ще зясувалося, що українська незалежність не переривалася з часів Великої Скіфії, і що навіть у найпохмуріші часи колонізації українці зберегли власну державу у формах автономії, повстанської республіки, тощо. А отже наша державність має давню і безперервну традицію, бо її зберегли прадіди і діди.

Звичайно, кожен, хто цікавиться історією рідного краю, матиме з пропонованого видання багато користі, дізнається про оригінальне трактування пройденого народом довгого та тернистого шляху до волі і правди, про замовчуваних, підступно викреслюваних та нещадно паплюжених видатних державних мужів.

Також в бібліотеці була оформлена книжково-ілюстративна виставка «Сильна, вільна, єдина», на якій були представлені державні символи України та література, яка докладніше знайомить користувачів з темою Незалежності України.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (29.08.2017)
Переглядів: 80 | Рейтинг: 1.0/1
Вітаю Вас Гість