Новини

Головна » Статті » Події

«КАЗКОВИЙ ФРАНКОВИЙ ВЕРНІСАЖ»

26 серпня у  бібліотеці-філії с. Завалля проведено літературний вечір до 161-ої річниці від Дня народження І. Я. Франка на тему: «Національний геній» та відзначено 105 років з часу читання поеми «Мойсей» (1912).

Книги - морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

( «Строфи»)

Народився Іван Якович Франко 27 серпня 1856 року у чарівному куточку Прикарпаття в селі Нагуєвичі. Батьківська кузня стала для майбутнього письменника першою життєвою школою, а батькові розповіді про важке життя селян – першими незабутніми уроками. Від матері І. Я. Франко поніс у життя переконання, що пісня і праця – «великі дві сили». У читальному залі бібліотеки діє книжкова виставкка «Шукай краси, добра шукай!»

Вілвідувачі книгозбірні дізналися про історію написання поеми «Мойсей», де І. Франко проводить паралелі між євреями, які 40 років шукають землю обітованну, та українцями, які протягом своєї історії не можуть сформувати незалежну державу. Поема «Мойсей» - це глибокий філософський твір про майбутнє українського народу, про взаємини вождя і народу в процесі наполегливого шукання «обітованої землі», про майбутні сили мас, здатних висунути  зі свого середовища в процесі революційного руху проводирів, що приведуть до перемоги.

З дітьми завідуюча книгозбірнею с. Завалля провела «Казковий Франковий вернісаж». Малеча познайомилася з казками Івана Франка, де діти співчували казковим героям, переживали за них, відгадували назви казок.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (01.09.2017)
Переглядів: 74 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість