Новини

Головна » Статті » Події

ЧИ ВАРТО ОЗИРАТИСЯ В МИНУЛЕ?

З нагоди 135-ої річниці виходу повісті Івана Франка «Захар Беркут» відбувся літературно-мистецький діалог «Чи варто озиратися в минуле?» за участі бібліотекаря читального залу Снятинської ЦРБ та студентів Снятинського коледжу ПДАТУ.

Іван Якович Франко, велет української культури, все життя виявляв гарячий, непідробний інтерес до історії вселюдської та національної, української. Серед його здобутків у цій царині слід, перед усім, згадати повість «Захар Беркут». Це воістину класичний твір, в котрому рідкісна здатність Франка поєднувати в єдиний, органічний, нероздільний сплав «злободенну» насущну політику та чарівно-поетичну, заклично -сонячну романтику, яка була втілена справді блискуче.

Франко був переконаний,  що повість історична має вартість, коли її основна ідея зможе зайняти сучасних живих людей. В повісті письменник майстерно змальовує картини героїчної боротьби Карпатської Русі проти монголо-татарських нападників у ХІІІ ст. Дія відбувається серед Карпатських гір, в квітучій долині, оточеній стрімкими скелями. Саме в цій місцині і лежало руське село Тухля, у якому проживав волелюбний народ. Тухольці билися до останку і саме завдяки мудрим порадам ватажка громади Захара Беркута був знищений ворог і одержана перемога. Отже, в цій повісті Іван Якович мав на меті показати безумовну мужність, непереможний героїзм, а також палку любов до рідної Батьківщини.

В ході діалогу молодь осмислила, що треба бути мужніми патріотами і захищати свій край в майбутньому, проявляти любов до рідної землі та не забувати свою історію.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.09.2017)
Переглядів: 164 | Рейтинг: 0.0/0
Вітаю Вас Гість