Новини

Головна » Статті » Події

ВАСИЛЬ РАВЛЮК – СИН ПОКУТСЬКОГО ОРЕЛЕЦЬ

Василь Тимофійович Равлюк народився 7 вересня 1872 р. в селі Орельці Снятинського повіту у селянській сім’ї.

Народну школу Василь Тимофійович закінчив у рідному селі. Був дуже здібним учнем, і за порадою вчителів батьки віддали сина на навчання до польської гімназії у Коломиї, оскільки української тоді ще у місті  не було. У гімназії хлопчина заприятелював з Василем Стефаником та Лесем Мартовичем. Тут він познайомився і з Іваном Семанюком (справжнє ім’я та прізвище Марка Черемшини).

Василь Тимофійович Равлюк, близький товариш і побратим Василя Стефаника, Леся Мартовича й Марка Черемшини.

У березні 1887 року Василь Равлюк став членом таємного учнівського гуртка драгоманівського напрямку, «члени якого готували себе до культурно-освітньої роботи на користь рідного народу.

У 1890 р. В. Равлюка, В. Стефаника, Леся Мартовича за участь у таємному гуртку виключили з гімназії.

Свою освіту  Василь Тимофійович продовжив у Станіславській учительській семінарії, яку з відзнакою закінчив у 1895 році.

У 1898 році склав учительський екзамен. А в 1900 році Василя Равлюка призначають на посаду директора в школі села Вовчківці.

 Василь Равлюк вів просвітницьку і агітаційну роботу в селах Покуття, допомагав у заснуванні читалень «Просвіти» записував фольклорні матеріали.

Був особисто знайомий і підтримував тісні зв’язки з І. Франком, з фольклористом і етнографом В. Гнатюком, композитором Д. Січинським.

Неспокійне серце Василя Тимофійовича Равлюка перестало битися 3 січня 1955 року.

До 145 - річниці від дня народження педагога, фольклориста, культурно - освітнього, громадського діяча Василя Тимофійовича Равлюка в краєзнавчому відділі Снятинської ЦРБ оформлена викладка книги одного автора «Василь Равлюк – син покутського Орелець».

Матеріали даної виставки, допоможуть вам більше дізнатися про життєвий та творчий шлях Василя Равлюка – побратима «Покутської Трійці».

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з книжковою виставкою.Завантажити :
Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (07.09.2017)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 3.0/2
Вітаю Вас Гість