Новини

Головна » Статті » Події

ВАСИЛЬ РАВЛЮК – ПЕДАГОГ ВІД БОГА

В людських діяннях-невмируще,

Що подолає біль і щем.

Він повсякчас плекав нам суще,

З яким до цілі ми ідем.

З нагоди 145-ої річниці від дня народження видатного педагога, фольклориста, культурно-освітнього та громадського діяча Василя Тимофійовича Равлюка в книгозбірні с. Вовчківці відбувся вечір пам’яті та представлена виставка-портрет «Василь Равлюк – педагог від Бога». Завідуюча книгозбірнею Оксана Ярославівна провела огляд літератури та презентувала присутнім книгу М.Попадюка «Три зорі Василя Равлюка». У виданні широко представлені просвітні імена Стефаникового краю, ілюстративний матеріал та авторські поетичні рядки.

«Три зорі Василя Равлюка» - то три його долі, три таланти, три одержимості. Він зорів і випромінював зоряне світло іншим.

Від працівників та користувачів бібліотеки-філії було поставлено квіти до меморіальної дошки Василю Равлюку.

Бібліотекар Надія Семенівна зазначила: «В.Равлюк у 1900 році переведений з Радехова завідуючим двокласної школи в село Вовчківці, де записалось 438 дітей. В 1910 році, будучи на посаді директора, організував шкільний та церковні хори, курси для селян, заклав при школі взірцевий сад і пасіку. Народний учитель і одержимий просвітянин приніс покутському селу всенародну славу. Він воістину став в один ряд з такими просвітителями і велетами українського духу як В.Стефаник, М.Черемшина, Л.Мартович, односелець Г.Запаринюк».

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (08.09.2017)
Переглядів: 118 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість