Новини

Головна » Статті » Події

«НА ЙОГО СТОРІНКАХ – КРИВАВИЙ БІЛЬ УКРАЇНИ»

Бо кроків наших не спинить

Отим, хто плодить хіть лукаву…

Наш поступ світом не на мить –

Навічно творимо державу.

М. Попадюк

 25 вересня в Орелецькій ЗОШ І-ІІ ст. проведено літературну зустріч «Герої поруч» присвячену  90-ій річниці з дня народження та 20-ій річниці з дня смерті нашого односельчанина Володимира Северина. Ведучі: педагог-організатор Гавдуник Галина Іванівна та вчитель української мови та літератури Драганюк Ольга Романівна розповіли про життєвий та творчий шлях письменника. Учні школи: Рожко Анна прочитала вірш «Ти чуєш, матусю, той плач!», Княгніцька Вікторія «На могилі», Різун Василь «На грані двох світів».

Народився краянин 23 вересня 1927-го року в селі Орелець на Снятинщині. В 5 літ сім'я переїхала в Тулову. Сільська школа, реальна школа в Снятині, гімназійні студії під пильним наглядом отця-професора Иосифа Проця, післявоєнні вчительські курси і підпільна праця - так диктувало життя, веління чистої совісті. Свідомо виховував дітвору в Устянській, Красноставській та Підвисоцькій школах.

За часів фашистської та більшовицької окупацій пов'язав свою долю з підпільною сіткою ОУН-УПА, за що був червоними «визволителями» арештований і засуджений на 25 років. ...Архангельськ, Вологда, Іжма, Інта, Воркута, Мордовські острови... . Одночасно - спец робота в підпільній сітці ОУН, активна праця для УПА, мрія про самостійну Україну.

Повернувся з таборів і висилки навесні 1959-го. Почалися роки без роботи і прописки, а після - праця малярем, фізична робота на будівництві та ремонті доріг. З 1964 року заочно навчався у Київському державному університеті ім. Т. Шевченка на факультеті журналістики. Але компартійці Володимира Северина і близько не допускали до роботи в редакції. Відомого літератора порятували від морального виснаження тільки праця годинниковим майстром і літературна творчість.

Слово було надано дочці Володимира Северина – Галині Володимирівні Свіршко, яка була запрошена на літературну зустріч директором школи Харцком Мирославом Дмитровичем. Пані Галина розповіла багато цікавого з життя батька.

Завідуюча бібліотекою Харітоник Надія Богданівна провела огляд книжкової виставки «На його сторінках – кривавий біль України!» та розповіла про автора книг: «Їм дзвони не грали» (1993), «У бій за волю» (1995), «Незагоєні рани» (1997). Це вагомий творчий доробок письменника-краянина, совісна документалістика боротьби за волю України. Герої його творів - наші односельчани, сусіди, діти, батьки і родичі. Вони живуть і діють з єдиною думкою - вірою в Україну і святе своє діло.

На завершення літературної зустрічі Галина Свіршко подарувала Надії Богданівні книгу батька «Володимир Северин «Незагоєні рани», якої немає у фондах Орелецької книгозбірні.

Перестало битися серце письменника-патріота 5 липня 1997-го в Снятині, але діяння і творчість його повсякчас із нами.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (26.09.2017)
Переглядів: 78 | Рейтинг: 5.0/1
Вітаю Вас Гість