Новини

Головна » Статті » Події

АРХІТЕКТУРА - ЛІТОПИС СВІТУ. ВОНА ГОВОРИТЬ ТОДІ, КОЛИ МОВЧАТЬ ПІСНІ І ЛЕГЕНДИ

Архітектура не зображає, а виражає характерні риси певної епохи й суспільства. Архітектурні споруди - це одягнені в камінь, метал або дерево «портрети» епохи. Основою мови архітектури є архітектурні форми, за допомогою яких митець прагне втілити свій задум.

З нагоди дня архітектора працівники сектору соціокультурного забезпечення користувачів завітали до начальника відділу містобудування, архітектури та містобудівного кадастру Снятинської районної державної адміністрації Вінтоніва Максима Івановича. Зустріч зі спеціалістом «Архітектура – літопис світу. Вона говорить тоді, коли мовчать пісні і легенди» допомогла працівникам сектору розкрити архітектурний світ Снятинщини. Спілкуючись з бібліотекарями, Максим Іванович наголосив, що архітектурною візитівкою і гордістю Снятинщини є ратуша, адже вона є однією з найвищих в Україні (висота вежі – 50 м). Її будівництво розпочалося в 1861 р. і тривало майже 40 років. Сучасний Снятин – це ошатне європейське містечко, яке зберігає пам’ять про давні історичні події, вшановує відомих краян та йде у ногу з часом.

Також для користувачів бібліотеки цікавим фактом стане те, що будівля Снятинської районної бібліотеки є архітектурною пам’яткою другої половини ХІХ ст., в якій знаходилась Рада повітова. Варто звернути увагу на будівлю товариства «Сокіл» (теперішній Будинок школяра), Єврейський театр(районний будинок культури), Староство (Снятинська школа - ліцей), Польська жіноча школа(коледж Подільського ДАТУ), Цісарсько – королівська реальна школа(старий корпус школи ЗОШ №1) та Синагога (колишнє приміщення швейної фабрики). Всі ці пам’ятки та сакральні споруди Снятинщини говорять до нас через віки і несуть у собі величний дух народу і його невмирущу силу.

Для тих, хто зацікавився архітектурою Снятинщини, бібліотекарі завжди готові надати інформацію, опираючись на книги, які наявні у фондах Снятинської ЦРБ.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (04.10.2017)
Переглядів: 224 | Рейтинг: 5.0/3
Вітаю Вас Гість