Новини

Головна » Статті » Події

«БО МОЄ ЖИТТЯ – ТО ПРАЦЯ»

(В. Т. Равлюку – 145 років з дня народження)

Гарного сонячного осіннього дня, 11 жовтня, в с. Орелець на сільському кладовищі було велелюдно. Саме на цьому місці було відкрито і освячено пам’ятник, нашому односельчанину Василю Тимофійовичу Равлюку, якому цього року, 7 вересня виповнилося б 145 років від дня народження.

До слова було запрошено директора Орелецької школи Харука Мирослава Дмитровича, який зауважив: «Життя і діяльність українського педагога, фольклориста, культурно-освітнього і громадського діяча В. Т. Равлюка, досі майже невивчені».

Василь Тимофійович Равлюк народився  07.09.1872 р. у селянській родині. Був близьким другом і соратником Марка Черемшини, Леся Мартовича і Василя Стефаника. Він був прекрасним збирачем фольклору, незамінним директором у Вовчківській школі, очолював філію товариства «Просвіта» в м. Снятин. Освячення пам’ятника та панахиду провів о. Ярослав Стеф’юк, після чого школярі поставили квіти до підніжжя могили.

Запрошені гості, односельчани всі після панахиди відправились до сільського клубу, де продовжився святковий вечір-портрет «Орач на ниві просвіти» присвячений 145-річчю з дня народження Василя Равлюка, які підготували педагоги та учні Орелецької школи. До слова було запрошено завідуючу бібліотекою-філією Надію Богданівну, яка провела огляд книжково-ілюстративної виставки «Бо моє життя – то праця». Присутні дізналися багато цікавого про життя та творчу діяльність просвітянина Василя Равлюка.

На святі була присутня правнучка Василя Равлюка, Іванна Равлюк (Майданська), яка подякувала всім хто долучився до встановлення пам’ятника її прадіда.

Життєвий і творчий шлях В. Равлюка вартий наслідування для вчительства і сьогодні.

Категорія: Події | Додав: Снятин_ЦРБ (12.10.2017)
Переглядів: 272 | Рейтинг: 5.0/4
Вітаю Вас Гість